Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Rejno: Zawsze staram się pomóc ZAKSIE

Krzysztof Rejno: Zawsze staram się pomóc ZAKSIE

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla przegrała drugi raz z PGE Skrą Bełchatów 3:2. Jednak nie zmienia to faktu, iż nadal jest liderem w tabeli PlusLigi. – ZAKSA grała na większym luzie i niestety to nie wystarczyło, żeby wygrać mecz – mówił po meczu środowy ZAKSY, Krzysztof Rejno.

W tie-breaku lepsza okazała się Skra. Co było przyczyną porażki ZAKSY?

Krzysztof Rejno: – Myślę, że o naszej przegranej zdecydowała jedna, może dwie piłki w tie-breaku. W piątym secie gra obu zespołów była bardzo wyrównana. Drużyna z Bełchatowa grała pod dużą presją, jej zwycięstwo było bardzo potrzebne. ZAKSA grała na większym luzie i niestety to nie wystarczyło, żeby wygrać mecz.

Można powiedzieć, że do tej pory wygrywaliście zawsze i zazwyczaj był to wynik 3:0. W meczach kiedy wynik jest 2:2, bardzo trudno jest wam przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, czy przyczyna waszych porażek może leżeć w sferze mentalnej?

Myślę, że nie ma to dużego znaczenia. W Bełchatowie wygraliśmy 3:2 i to rywale wtedy wygrali czwartego seta. Potrafimy grać w tie-brekach oraz potrafimy wygrywać te sety. Już niejednokrotnie udowodniliśmy, że potrafimy grać przez cały mecz na wysokim poziomie i pokazać dobrą siatkówkę. To, że większość spotkań wygrywaliśmy 3:0, to jest nasza ciężka praca, która owocuje takim, a nie innym wynikiem.

Kolejnym waszym przeciwnikiem będzie zespół z Jastrzębia-Zdroju…

Jastrzębski Węgiel gra w tym sezonie bardzo nierówno, ale ma w swoim gronie bardzo dobrych zawodników. Ciężko będzie pokonać drużynę z Jastrzębia-Zdroju na jej terenie i będziemy musieli dać z siebie wszystko, ale myślę, że jesteśmy w stanie wywieźć stamtąd trzy punkty.

W tym sezonie trener stawia na ciebie jako na zawodnika zadaniowego i wpuszcza cię na boisko w konkretnym celu, ciężko jest ten cel osiągnąć i pomóc drużynie?

Moim zdaniem to nie jest proste zadanie, gdyż wchodzę na parkiet na pojedyncze akcje. Trzeba się maksymalnie skupić na wykonaniu swojego zadania, żeby pomóc drużynie i wykorzystać swoją szansę na grę. Czasami mi się udaje wykonać zadanie powierzone mi przez trenera. Myślę, że jest to spowodowane tym, że w poprzednim sezonie miałem dużo możliwości gry i zdobyłem doświadczenie. Zresztą zawsze staram się pomóc ZAKSIE, nieważne czy wchodzę na boisko na jedną akcję, czy też mam grać cały mecz.

W tym sezonie Młoda ZAKSA, której również jesteś zawodnikiem, niestety nie zdobyła żadnego medalu…

Ciężko mi wracać do tego tematu. W niedzielę nie mogłem pomóc drużynie. Jednak w sobotnim meczu grałem i uważam, że zabrakło nam niewiele do wygranej. W walce o brązowy medal też przegraliśmy piątego seta. Szkoda straconej szansy. Myślę, że zasługiwaliśmy na medal, byliśmy liderem grupy południowej. Taki jest sport, że nie zawsze się wygrywa, w tym sezonie niestety nie udało nam się zdobyć medalu.