Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Rejno: I oni, i my graliśmy nerwowo

Krzysztof Rejno: I oni, i my graliśmy nerwowo

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Nigdy nie można powiedzieć, że się cieszy po przegranej. Jest nam przykro. Wiadomo, że chcielibyśmy grać w finale. Mamy szansę na brąz. Jeżeli ktoś powiedziałby to przed sezonem, to wielu popukałoby się w czoło – mówił po przegranym meczu z ZAKSĄ siatkarz Warty Zawiercie, Krzysztof Rejno. – Cieszę się, że jestem czwarty raz z rzędu w finale PlusLigi  – przyznał z kolei zadowolony Sam Deroo, przyjmujący kędzierzynian.

Porażka w Kędzierzynie-Koźlu z ZAKSĄ w trzecim meczu półfinałowym oznacza, że siatkarze Warty Zawiercie nie zagrają w tym sezonie o mistrzostwo Polski. – To był mecz walki. I oni, i my graliśmy nerwowo. Popełniliśmy bardzo dużo błędów. Takich po prostu głupich. Oni zrobili tych błędów w końcówce mniej i to oni wygrali – przyznał po spotkaniu Krzysztof Rejno. Miejsce w pierwszej czwórce i możliwość rywalizacji o medale PlusLigi to jednak dla zawiercian, na których przed sezonem nikt nie stawiał, ogromny sukces. Po przegranej batalii półfinałowej, kiedy to siatkarze Warty wygrali pierwszy mecz i w drugim prowadzili już 2:0 pozostał jednak spory niedosyt. – Nigdy nie można powiedzieć, że się cieszy po przegranej. Jest nam przykro. Wiadomo, że chcielibyśmy grać w finale. Mamy szansę na brąz. Jeżeli ktoś powiedziałby to przed sezonem, to wielu popukałoby się w czoło. Dla nich to byłaby mała katastrofa, gdyby przegrali – stwierdził Rejno.

– Mieliśmy problemy na początku spotkania, ale zareagowaliśmy bardzo dobrze – mówił po meczu Sam Deroo.W czwartym secie zagraliśmy jak na początku. Gra wyglądała nieco gorzej, ale uspokoiliśmy się i wyciągnęliśmy wnioski, bo mieliśmy rozpracowanego rywala. Cieszę się, że jestem czwarty raz z rzędu w finale PlusLigi – stwierdził przyjmujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

Belgijski siatkarz zapytany, z kim chciałby zmierzyć się w finale (po meczu nie było to jeszcze wiadome, przyznał: – Jastrzębski Węgiel byłby lepszy, bo… mamy tam bliżej. Bilans bezpośrednich meczów też mamy całkiem korzystny. Jesteśmy wygrać z każdym – mówił Deroo. Dziś już wiadomo, że finałowym przeciwnikiem kędzierzynian będzie Onico Warszawa.

 

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved