Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Rejno: Dawno nie zagraliśmy takiego meczu

Krzysztof Rejno: Dawno nie zagraliśmy takiego meczu

Już w środę siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie oraz Chemika Bydgoszcz otworzyli zmagania w 17. kolejce PlusLigi. W meczu rozgrywanym w Zawierciu komplet punktów zdobyli gospodarze, którzy wygrali spotkanie w czterech setach. – Wynik był cały czas na styku i dawno nie zagraliśmy takiego meczu, by aż tyle emocji było w końcówkach. Tak naprawdę o wyniku decydowały pojedyncze zagrania w ostatnich akcjach – powiedział po wygranej Krzysztof Rejno.

W pierwszym starciu obu ekip w Bydgoszczy zawiercianie nie dali rywalom większych szans i wygrali w trzech setach. W spotkaniu rewanżowym było już zgoła inaczej, a wynik mógłby być zupełnie inny. W trzech setach o wygranej decydowały zacięte i bardzo wyrównane końcówki, a drużyny długo walczyły o zamknięcie rywalizacji w partiach. – Zawsze spodziewamy się trudnych meczów, natomiast trzeba sobie powiedzieć jasno, że Chemik Bydgoszcz zagrał lepsze spotkanie niż to u siebie. My spisywaliśmy się trochę gorzej, nie było tego rytmu jak w meczu u nich i to doprowadziło do nerwowych końcówek. W pierwszej partii przegraliśmy, na szczęście w kolejnych dwóch udało się nam opanować niedokładności i złe emocje na końcu i odwrócić wynik dla siebie – ocenił starcie Krzysztof Rejno.

W pomeczowych statystykach zespół z Zawiercia może pochwalić się lepszym przyjęciem oraz wyższą skutecznością w ataku. Także w asach serwisowych gospodarze byli lepsi (9-5). Jeśli chodzi o blok, w tym elemencie obie ekipy zagrały na remis (12-12). W trzech setach gra jednak była niezwykle wyrównana. – Wynik był cały czas na styku i dawno nie zagraliśmy takiego meczu, by aż tyle emocji było w końcówkach. Tak naprawdę o wyniku decydowały pojedyncze zagrania w ostatnich akcjach. Fajnie, że skończyło się to dobrze dla nas i mamy trzy punkty. Natomiast by wygrać z Resovią, musimy zagrać dużo lepiej – zaznaczył Rejno, który w tym spotkaniu zdobył 11 punktów.

Styczniowy czas jest dla Aluronu Virtu Zawiercie bardzo intensywny, a drużyna rozgrywa mecze praktycznie co trzy dni. – Przygotowywaliśmy się do tego dość intensywnie po świętach. Wiedzieliśmy, że jeśli się uda, to będziemy grać co trzy dni. Myślę, że nie ma co narzekać, ponieważ ten występ w Pucharze Polski był tego warty. Teraz musimy dać z siebie wszystko w następnych meczach i później mieć już ten zasłużony odpoczynek – powiedział zawodnik.

źródło: inf. prasowa, inf. własna