Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Kołtowski nowym libero wrocławskiej Gwardii

Krzysztof Kołtowski nowym libero wrocławskiej Gwardii

fot. Aleksandra Twardowska

Jeszcze kilka tygodni temu grał na MP kadetów, a od sierpnia rozpocznie okres przygotowawczy w zespole seniorskim. Krzysztof Kołtowski dołączył do Adriana Mihułki na pozycji libero w Gwardii Wrocław na sezon 2019/20. Siedemnastolatek z Oławy został wyróżniony za kilka udanych lat w gwardyjskich grupach młodzieżowych.

Krzysztof Kołtowski miał okazję na debiut w seniorskiej drużynie Gwardii w sezonie 2017/18. Dostał wówczas szansę na epizod na pozycji przyjmującego od trenera Piotra Lebiody. Poprzedni sezon Kołtowski miał trudny ze względu na poważną kontuzję, ale zdołał wrócić do gry akurat na decydujące mecze w MP. Razem z kadetami, drużyną trenera Marcina Sobusiaka, sięgnął po brązowy medal, zdobywając krążek dla wrocławskiego klubu po ponad 10 latach przerwy. Dla siatkarza z rocznika 2002 szansa bycia w pierwszoligowym teamie, to docenienie faktu, jak wyróżniał się w grupach młodzieżowych.Z mojej perspektywy decyzja o podjęciu pierwszoligowego wyzwania podyktowana jest chęcią dalszego rozwoju siatkarskiego. Jestem co prawda z Oławy i będzie trochę dojazdów, ale Gwardia wydaje mi się solidnym klubem i dobrym rozwiązaniem dla mnie. To także miejsce dla rozwoju dla młodych siatkarzy. Uważam, że Gwardia jest stolicą Dolnego Śląska pod względem siatkówki – mówi Krzysztof Kołtowski.

Na pozycji libero „Browar”, jak nazywany jest przez kolegów z młodzieżowych rozgrywek, będzie grał razem z Adrianem Mihułką. Jednym z najbardziej doświadczonych w nowej drużynie trenera Krzysztofa Janczaka. To też pole do sporej nauki dla Kołtowskiego. – Nie znam się z Adrianem, ale liczę, że będzie okazja się zakolegować i współpracować razem, w drużynie. Chciałbym się od niego jak najwięcej nauczyć, ma naprawdę duże doświadczenie, grając w przeszłości w wielu klubach, również w PlusLidze. Ja chciałbym zrobić duży progres, nauczyć się coraz lepiej grać w siatkówkę – opisuje współpracę.

– „Projekt Gwardia” to ciekawy pomysł. Awans do PlusLigi nie będzie łatwym wyzwaniem na przyszłość, ale pracują w klubie kompetentne osoby, które powinny pomóc od strony organizacyjnej, odpowiednio wszystko poukładać. To ambitni ludzie, z dużą liczbą kontaktów i możliwości, jesteśmy w stanie to zrealizować we Wrocławiu. Też będę chciał sportowo dołożyć swoją cegiełkę dla dalszych sukcesów w Gwardii – mówi Kołtowski.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved