Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Janczak: Mocna praca przyniesie efekt

Krzysztof Janczak: Mocna praca przyniesie efekt

KFC Gwardia Wrocław w bardzo dobrym stylu pokonała Mickiewicza Kluczbork w spotkaniu 17. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. – To był bardzo ważny mecz – powiedział Krzysztof Janczak, trener wrocławian.

Początek meczu wskazywał na świetną dyspozycję kluczborczan, którzy bardzo szybko objęli prowadzenie 4:0 i 8:2. Do połowy tej partii wydawało się, że podopieczni Mariusza Łysiaka kontrolują grę. Nic z tych rzeczy. Wrocławianie odrobili straty i końcówkę premierowej części pojedynku rozstrzygnęli na swoją stronę 27:25. To wyraźnie podcięło skrzydła ekipie z Kluczborka. W kolejnych dwóch setach starała się dotrzymać kroku Gwardzistom, ale końcówki należały do gospodarzy, którzy wygrali odpowiednio do 23 i 22.

To był bardzo ważny mecz, bo jak wiadomo w tabeli jest ścisk. Jest chyba pięć drużyn, które mają niemal tyle samo punktów, więc będzie cały czas taka huśtawka. Jeden mecz przegrany może spowodować nawet spadek w okolice ósmego miejsca. Nie chcemy do tego dopuścić, dlatego do każdego następnego meczu będziemy podchodzić z myślą o trzech punktach. Moi zawodnicy bardzo mocno pracują, są bardzo rzetelni. Zawsze podkreślam, że z takiej treningowej rzetelności jest dobre granie. Wierzę w to, że ta mocna praca przyniesie efekt – powiedział Krzysztof Janczak, trener KFC Gwardii Wrocław.

Wrocławianie dzięki wygranej za trzy punkty awansowali w ligowej tabeli z szóstego na czwarte miejsce. Przez najbliższe dni gwardziści będą przygotowywali się do wyjazdowego starcia z ZAKSĄ Strzelce Opolskie w ramach 18. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Spotkanie zostanie rozegrane w piątek 17 stycznia o godzinie 18.30.

źródło: krispol1liga.pl