Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Janczak: Mieliśmy w tym meczu strasznie pod górkę

Krzysztof Janczak: Mieliśmy w tym meczu strasznie pod górkę

fot. Gwardia Wrocław

– Ten mecz nam nie szedł. Mieliśmy w nim strasznie pod górkę. Widziałem po minach chłopaków, że chcieli wygrać za trzy punkty, najlepiej 3:0. Chwała im za to, że uciułali te trzy punkty – powiedział po meczu z SMS-em Spała Krzysztof Janczak, szkoleniowiec KFC Gwardii Wrocław.

Na koniec zmagań w 2019 roku KFC Gwardia Wrocław wygrała przed własną publicznością z uczniami SMS-u Spała. Łatwej przeprawy jednak nie miała, a gościom niewiele brakowało, aby doprowadzili do podziału łupów. – Mamy trzy punkty i pniemy się w górę tabeli. Tak wyglądają mecze przedświąteczne. Każdy już w głowach ma spotkania wigilijne. Gdyby nie własne błędy, to spalska młodzież mogłaby nas ograć w tym meczu. To są chłopcy, którzy jak już się rozchulai na wysokich piłkach, to zaczęli nas obijać. Dobrze, że się pozbieraliśmy. Mamy trzy punkty, a zwycięzców się nie sądzi – powiedział Krzysztof Janczak.Pochwalił on swoich podopiecznych za walkę w tym meczu. Według niego jeszcze większą sztuką jest zdobycie kompletu punktów w spotkaniu, w którym gra się nie układa. – Chłopcy są walczakami. Ten mecz nam nie szedł. Mieliśmy w nim strasznie pod górkę. Widziałem po ich minach, że chcieli wygrać za trzy punkty, najlepiej 3:0 i spokojnie w poniedziałek jeszcze potrenować i wyjechać na święta. Tak czasami jest. Chwała im za to, że uciułali te trzy punkty. Ten mecz już bardzo obracał się na tie-breaka. Ale jak mamy tak grać i wygrywać, to też będzie dobrze – podkreślił trener dolnośląskiej drużyny.

Drużyny grające w Krispol I lidze są już za półmetkiem rundy zasadniczej. W dotychczasowych spotkaniach Gwardii przytrafiały się lepsze i gorsze momenty. Mogła mieć kilka oczek więcej na koncie, ale jej szkoleniowiec jest zadowolony z postawy wrocławskich siatkarzy. – Brakuje nam siedmiu punktów, które nam uciekły. Można przyczepić się do detali w meczach z zespołami z Jaworzna i Bielska-Białej, ale dużym plusem jest postawa chłopaków. Trenują bardzo mocno. Wierzę, że jak się tak trenuje, to poziom sportowy będzie rósł. Dlatego pozytywnie oceniam tę rundę – skomentował Janczak.

Liczy on, że w kolejnych meczach Gwardii uda się ustabilizować grę na wysokim poziomie i odgrywać czołowe role na zapleczu Krispol I ligi. – Pokazaliśmy już w kilku meczach, że graliśmy twardo i dobrze. Niestety, nie zawsze gramy na tym samym poziomie. Mamy wachnięcia formy. Popełniamy kilka prostych błędów, które burzą nam całą konstrukcję grania. Cały czas pracujemy nad tym, aby ograniczać liczbę tych błędów, bo wówczas będziemy bardzo groźni dla każdego przeciwnika – zakończył Krzysztof Janczak.

źródło: Gwardia Wrocław - facebook, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved