Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Ignaczak: Nie ma rzeczy niemożliwych

Krzysztof Ignaczak: Nie ma rzeczy niemożliwych

fot. Sylwia Lis

– Walczymy o szóstkę, a jeśli się uda, nie widzę powodu, byśmy nie mierzyli w mistrzostwo Polski. Nie ma rzeczy niemożliwych – mówi nowy prezes Asseco Resovii Rzeszów, Krzysztof Ignaczak. – Ciągle mam coś do zrobienia, dużo się dzieje, nie o wszystkim mogę mówić – dodaje na łamach SuperExpressu.

Jaka była pierwsza decyzja prezesa Ignaczaka?Krzysztof Ignaczak: – Ciągle mam coś do zrobienia, dużo się dzieje, nie o wszystkim mogę mówić. Wiem, ale nie powiem.

Myślałem, że najpierw był telefon do menedżera Bartosza Kurka.

– Czemu do menedżera? Znam Bartka, sam mogę do niego zadzwonić. Zawsze mi było miło, gdy szefowie klubów kontaktowali się ze mną bezpośrednio.

Resovia nie jest zainteresowana takim graczem?

– Wiem, że są różne plotki, a taki siatkarz na wolnym rynku jest łakomym kąskiem. Każdy trener chciałby mieć MVP mundialu. My mamy swoją politykę, jest już w klubie dwóch atakujących. Chcemy jak najwięcej wycisnąć z tego, co mamy.

Jak wyglądało przywitanie nowego prezesa z zawodnikami?

– Wszedłem do szatni, wskazałem na ławkę, na której sam spędziłem szmat czasu i powiedziałem chłopakom, że poświęciłem temu klubowi mnóstwo życia, także osobistego, dawałem z siebie 100 procent i tego samego oczekuję od nich.

Lepiej rozmawia się z siatkarzami w szatni, a nie zza biurka?

– Chłopaki muszą wiedzieć jedno: jak mi będą piep… głupoty, to się zorientuję. Sam czasami mówiłem prezesom to, co chcieli usłyszeć.

Resovia w mocnym składzie przegrała w lidze 8 z 9 meczów i zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Dlaczego?

– Każda porażka odbierała pewność siebie i działała nawet na doświadczonych graczy coraz bardziej paraliżująco. Trenera czeka przede wszystkim praca nad sferą mentalną, ale on to potrafi.

 

Rozmawiał Marek Żochowski – więcej w SuperExpressie

źródło: se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved