Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Gibek: Coraz lepiej czujemy się ze sobą na boisku

Krzysztof Gibek: Coraz lepiej czujemy się ze sobą na boisku

fot. KPS Siedlce

– Wszystko idzie w dobrym kierunku. Coraz lepiej czujemy się ze sobą na boisku. Staramy się pomagać sobie wzajemnie, chociaż pracę utrudniają nam trochę kontuzje, przez które mamy ograniczoną liczbę zawodników zdolnych do przeprowadzenia odpowiedniego treningu. Gdy już wszyscy będą zdrowi, jestem przekonany, że poziom naszej gry znacząco się poprawi – powiedział Krzysztof Gibek, przyjmujący KPS-u Siedlce.  
   
W miniony weekend sięgnęliście po ważne punkty w starciu z Olimpią Sulęcin. Ale chyba nie był to łatwy mecz, tym bardziej, że wszystkie sety kończyły się zaledwie dwupunktową różnicą na korzyść jednej z drużyn? Krzysztof Gibek: Myślę, że drużyna z Sulęcina dla nikogo nie będzie wygodnym przeciwnikiem. Pokazała to w poprzednich meczach, urywając punkty nie jednemu wyżej notowanemu rywalowi. Dla nas był to trudny mecz, w którym cały czas była twarda walka. Emocje trwały do samego końca. Najważniejsze, że to my podnieśliśmy z parkietu trzy punkty. 

Teoretycznie trochę więcej doświadczenia było po stronie rywali, a jednak przeważnie to wy w końcówkach okazywaliście się lepsi. Co twoim zdaniem było kluczem do tej wygranej? 
– Trzeba się cieszyć, że w końcu potrafimy zwyciężać w końcówkach setów. Myślę, że kluczem do wygranej była zagrywka. Wstrzymywania ręki w tym meczu nie było. Wiemy, że mamy ogromny potencjał w tym elemencie. Dobrze czujemy się we własnej hali i staramy się to wykorzystywać jak najlepiej. 

W sumie jesteście nową drużyną. Część z twoich kolegów dopiero debiutuje w I lidze. dużo czasu jeszcze potrzebujecie, aby złapać odpowiedni rytm gry i zgrać się na boisku? 
– Wszystko idzie w dobrym kierunku. Coraz lepiej czujemy się ze sobą na boisku. Staramy się pomagać sobie wzajemnie, chociaż pracę utrudniają nam trochę kontuzje, przez które mamy ograniczoną liczbę zawodników zdolnych do przeprowadzenia odpowiedniego treningu. Gdy już wszyscy będą zdrowi, jestem przekonany, że poziom naszej gry znacząco się poprawi. 

W tym sezonie macie w składzie jednego obcokrajowca, co na parkietach I-ligowych niezbyt często się zdarza. Szybko złapaliście wspólny język z izraelskim przyjmującym? 
– Jesteśmy profesjonalistami, mamy tę samą pasję do siatkówki, więc nie było trudno nam złapać kontakt. Większość z nas zna język angielski, co ułatwia kontakt i budowanie odpowiedniej atmosfery w drużynie. Myślę, że Shalev dobrze czuje się w naszym zespole. Na pewno wiele możemy się od niego nauczyć. Grał w USA, ma amerykańską mentalność. Dużo pozytywnych zachowań potrafi wnieść na boisko. 

Na razie wygrywacie tylko u siebie, nie potraficie przełamać się na wyjazdach. Z czego to może wynikać? 
– Gdybyśmy znali odpowiedź na to pytanie, to nasza zdobycz na wyjazdach nie równałaby się zeru. Do każdego meczu podchodzimy z pełną koncentracją, niezależnie od tego czy gramy u siebie, czy na wyjeździe. Tak jak my we własnej hali, tak samo każda inna drużyna ma przewagę, grając u siebie. Jestem przekonany, że w końcu przełamiemy się i przywieziemy do Siedlec jakieś punkty. 

Przed wami bardzo ważny wyjazdowy pojedynek z Mickiewiczem, który zamyka ligową tabelę. To będzie starcie za sześć punktów? Czy jakiś wpływ na jego przebieg może mieć fakt, że będzie transmitowane przez telewizję Polsat Sport? 
– Będzie to taki sam mecz jak każdy inny. Jesteśmy rozliczani z punktów w ligowej tabeli, a nie z tego czy mecz jest w telewizji, czy też nie. Myślę, że nikogo dodatkowo motywować nie trzeba. To raczej gratka dla kibiców i sponsorów. Na pewno drużyna z Kluczborka przed nami się nie położy. Zdajemy sobie sprawę, że w tej lidze nie ma łatwych przeciwników. Mam nadzieję, że to w końcu będzie to spotkanie, w którym zdobędziemy pierwsze wyjazdowe punkty.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-11-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved