Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Krzysztof Domagała – Super Trener Kinder+Sport

Krzysztof Domagała – Super Trener Kinder+Sport

fot. Kinder+Sport

Intensywny czas trzydniowych zmagań turnieju finałowego Kinder+Sport dobiegł końca. Obok nagrodzenia młodych adeptów siatkówki ambasadorzy Sebastian Świderski i Piotr Gruszka wybrali super trenera finałów. To wyróżnienie otrzymał Krzysztof Domagała, trener KS-u Wifam Łódź.

 Kolejne wyróżnienie przyznane przez sędziów to nagroda fair play dla trenera Przemysława Strabanika (Dziecięco Młodzieżowy Klub Siatkarskie Plas Kielce). Najlepsze zespoły w poszczególnych kategoriach również otrzymały pamiątkowe puchary. Przed zwycięzcami kolejna część wygranej. Czyli udział w tegorocznym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera i spotkanie z reprezentacją Polski. W tych rozgrywkach tak naprawdę nie było przegranych, w Zabrzu spotkało się bowiem około 800 młodych adeptów siatkówki, którzy przebrnęli przez sito eliminacji. Tegoroczne rozgrywki Kinder+Sport zgromadziły bowiem blisko 44 tysiące uczestników.

O specyfice turniejów finałowy Kinder+Sport powiedziano już wiele. Nieoceniona jest jednak rola trenerów, którzy przed przyjazdem do Zabrza przepracowali z młodymi zawodnikami i zawodniczkami godziny podczas treningów. Za nimi lata wspólnej pracy i jak pół żartem mówił trener srebrnych medalistów w kategorii czwórek chłopców, te wyniki nie są dziełem przypadku. – Sukcesy są przypłacone ciężką pracą, nerwami, zdrowiem – podkreślił szkoleniowiec KS-u Wifamy Łódź. Krzysztof Domagała jest jednym z trenerów regularnie wracających na finały do Zabrza. – Jakaś rotacja jest, ale jest elita klubów, które prezentują stały poziom i są stałymi bywalcami. Jak się nie pojawia tutaj, tzn. że coś złego się wydarzyło. Nigdy nie uważam się za jakiegokolwiek faworyta, przyjechałem tutaj z trzema zespołami, w kategoriach dwójek walczyliśmy o miejsca 9-16, w trójkach i czwórkach to już walka o miejsce w pierwszej czwórce. Może dodam, że nasza czwórka to zeszłoroczny mistrz Polski z trójek, a trójka to brązowy medalista z zeszłego roku z kategorii dwójek – o drobnych zmianach i kontynuacji dobrej passy, jaką może się pochwalić Wifama, mówił szkoleniowiec.

Trener w tegorocznych finałach prowadził kilka zespołów i jak sam przyznał, pogodzenie tej roli między kilkoma ekipami nie było łatwe, jednak Krzysztof Domagała przygotował się również na taką ewentualność. – Jest to bardzo trudne do pogodzenia, mam tu dwie osoby do pomocy. Sam staram się podejść do tego zespołu, który na dany moment najbardziej mnie potrzebuje. Niestety zdarza się, że dwa, a nawet trzy zespoły grają równolegle, ale mam tutaj osoby pomagające i kiedy ja wybieram sobie zespół, któremu w danym momencie najbardziej mogę pomóc i jest to ekipa, która najmocniej mnie potrzebuje, to przy pozostałych drużynach są moi zaufani doradcy – kontynuował trener, podkreślając rozwój i wzrost poziomu sportowego finałów. – Mówiąc o tych rozgrywkach tak od środka, to jest zarówno wspaniała zabawa, jak i bardzo poważna rywalizacja mimo wieku tych młodych zawodników i zawodniczek. To są dzieci, które trenują już od kilku lat, prawie profesjonalnie, codziennie. Poziom tych zawodów rośnie od kilku lat, z każdym kolejnym finałem jest wyższy, a patrząc na niektóre mecze, wręcz zachwyca – zakończył.

Tegoroczne zwycięstwo nie jest pierwszym sukcesem młodzieży Wifamy Łódź, były zawodnik takich klubów jak Resovia Rzeszów czy Skra Bełchatów z powodzeniem od kilku lat szkoli łódzką młodzież. 24. edycja Kinder+Sport była potwierdzeniem tego, że KS Wifama Łódź na stałe wpisał się na listę uczestników wielkich finałów.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved