Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krzysztof Dobek: Wszystko jest zawieszone

Krzysztof Dobek: Wszystko jest zawieszone

– Nie wydaje mi się, abyśmy wrócili do tego sezonu. Wirus się rozwija. Dlatego jestem przekonany, że wymuszona pauza zostanie przedłużona. A jeśli tak będzie, to turniej już może się nie odbyć – powiedział szkoleniowiec Sobieskiego Żagań, Krzysztof Dobek.

W związku z pandemią korona wirusa wszystkie siatkarskie rozgrywki w Polsce zostały zawieszone. W trudnej sytuacji są także kluby II-ligowe. Kilka z nich głośno mówiło, że w tym sezonie chce wywalczyć awans na zaplecze PlusLigi. Na placu boju zostało jeszcze 13 drużyn, z których 11 jest pewnych gry w turniejach półfinałowych.Na razie jednak nie ma możliwości ich rozegrania, a poszczególne zespoły nawet nie mają jak trenować. – Nie ma warunków do trenowania. Wszystkie hale są pozamykane, pojawiła się myśl, aby rozpisać jakieś treningi siłowe i terenowe, ale nawet w tej chwili do siłowni nie ma dostępu. Mamy wymuszoną przerwę – powiedział Krzysztof Dobek, szkoleniowiec zespołu z Żagania.

W minionym tygodniu siatkarze Sobieskiego jeszcze trenowali, ale nasilająca się pandemia korona wirusa spowodowała, że zajęcia zostały wstrzymane. Zawodnicy rozjechali się do domów i czekają na dalsze decyzje Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Ostatni trening mieliśmy w poprzednią środę. Wówczas jeszcze sytuacja była rozwojowa. Zalecałem chłopakom, aby w miarę możliwości ruszali się w halach i na siłowni. W tej chwili wszystko jest zawieszone – podkreślił trener ekipy z województwa lubuskiego.

Sobieski udanie zaprezentował się w czwartej grupie II ligi mężczyzn. Z tygodnia na tydzień grał coraz lepiej. Rundę zasadniczą zakończył na trzecim miejscu. W play-off pokonał wyżej notowaną Aquę Zdrój Wałbrzych. Do wyeliminowania rywali z dalszej walki potrzebował czterech pojedynków. Dzięki temu zapewnił sobie udział w turnieju półfinałowym o awans do I ligi, ale w obecnej sytuacji wątpliwe jest jego rozegranie. – Nie wydaje mi się, abyśmy wrócili do tego sezonu. Wirus się rozwija. Dlatego jestem przekonany, że wymuszona pauza zostanie przedłużona. A jeśli tak będzie, to turniej już może się nie odbyć. Gdybyśmy do tereningów wrócili pod koniec marca, to będzie jeszcze możliwość przełożenia tego turnieju – zakończył Krzysztof Dobek.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved