Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Krzysztof Czapla: Nasza drużyna ma większy potencjał niż pokazuje

Krzysztof Czapla: Nasza drużyna ma większy potencjał niż pokazuje

fot. polsl.pl

– Jesteśmy w ósemce i mamy swobodę gry. Warto zająć jak najwyższą lokatę, ale z drugiej strony w tym sezonie dobrze nam się grało zarówno z kaliszankami, jak i Wisłą Warszawa. To jest tylko sport, nie uważam, że jesteśmy na straconej pozycji. Nasza drużyna ma większy potencjał, niż pokazuje to w meczach. Nie będzie teraz już tej presji, może więc sprawimy niespodziankę – przyznaje trener akademiczek z Gliwic.

W miniony piątek siatkarki KŚ AZS PŚ Gliwice pokonały Karpaty Krosno 3:1. Zwycięstwo to nie tylko zapewniło już akademiczkom utrzymanie w I lidze, ale też pozwoliło przesunąć się na siódmą lokatę w tabeli.  – Bardzo się cieszymy, że na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewniliśmy sobie miejsce w górnej ósemce. To pozwoli uniknąć nam niepotrzebnej nerwówki i spokojnie przygotowywać się do tych dwóch ostatnich spotkań, w których mam nadzieję, że powalczymy o jeszcze wyższą lokatę. Do zdobycia jest jeszcze sześć punktów – nie kryje zadowolenia Krzysztof Czapla – prezes AZS-u Gliwice.Przed piątkowym starciem na zawodniczkach obu zespołów ciążyła duża presja. Krośnianki musiały wygrać, aby zachować szanse na wyjście ze strefy zagrożonej spadkiem. Gliwiczanki za wszelką cenę chciały tego uniknąć. – To był bardzo trudny mecz, nie tylko pod względem sportowym. Karpaty Krosno miały pięć punktów straty i gdyby z nami wygrały za trzy, to jeszcze miałyby szansę wyjść z tej strefy spadkowej naszym kosztem. Dla nich więc był to pojedynek z gatunku być albo nie być. Dla nas może nie miał aż takiego znaczenia, ale dziewczyny miały prawo czuć presję – przyznaje sternik klubu.

Największym problemem akademiczek była stabilizacja formy. Gliwiczanki wcześniej w Kaliszu rozegrały bardzo dobre spotkanie, będąc blisko sprawienia niespodzianki. W piątek natomiast zafundowały kibicom kolejny thriller. – W Kaliszu dziewczyny zagrały lepiej i na wyższym poziomie, ale tam nie było presji. Stąd ta gra bardzo fajnie wyglądało. Zabrakło doświadczenia i ogrania w takich meczach. Tego nam jeszcze brakuje, takich właśnie „mentalnych” zwycięstw – analizuje Krzysztof Czapla. Ciśnienie było także w meczu z Karpatami. Przypomnijmy, że gliwiczanki w pierwszym starciu z tą drużyną uległy – 2:3. – Rzeczywiście na początku tego meczu też była presja i nie wszystkie dziewczyny to wytrzymywały. Stąd szybka zmiana Kukulskiej na Kęsik i myślę, że to był dobry ruch – zauważa prezes i trener siatkarek.

Karpatki w pierwszych trzech setach walczyły jak lwice. Dopiero w czwartej odsłonie gliwiczanki przekonująco wygrały, kończąc ten mecz. – Drużyna z Krosna grała z dużą determinacją w obronie. Skutecznie też wyprowadzała kontry. U nas ciągle szwankuje blok. Za to dobrze zagraliśmy w ataku. Sokolińska obijała blok albo go omijała. Przyznam, że mile mnie zaskoczyła. Tracz też była skuteczna. W końcówce za to Kasia Szapowal dobrze atakowała ze środka. To było w tym meczu naszą mocna stroną – podkreśla Krzysztof Czapla. W wyjściowym składzie po raz pierwszy znalazła się też 19-letnia Iga Piątek. – Libero pierwszy raz wyszła w wyjściowej szóste i zagrała bardzo poprawnie. Odbierała piłki i dogrywała je dokładnie. Dla nas trenerów to komfortowa sytuacja. Kto wie, może teraz częściej będzie już wychodzić od początku – zastanawia się prezes AZS-u.

Gliwiczanki mają przed sobą jeszcze dwa mecze z zespołami na pewno będącymi w ich zasięgu. Czy starczy im motywacji na to, aby powalczyć  o jak najwyższe miejsce w tabeli? – Bardzo na to liczę. Jesteśmy w ósemce i mamy swobodę gry. Warto zająć jak najwyższą lokatę, ale z drugiej strony w tym sezonie dobrze nam się grało zarówno z kaliszankami, jak i Wisłą Warszawa. To jest tylko sport, nie uważam, że jesteśmy na straconej pozycji. Nasza drużyna ma większy potencjał, niż pokazuje to w meczach. Nie będzie teraz już tej presji, może więc sprawimy niespodziankę  – stwierdza na koniec trener akademiczek.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-02-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved