Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Bieńkowski zawodnikiem Łuczniczki Bydgoszcz

Krzysztof Bieńkowski zawodnikiem Łuczniczki Bydgoszcz

Krzysztof Bieńkowski zmienia barwy klubowe. W związku z porozumieniem stron między klubami rozgrywający aktualny sezon zakończy w Bydgoszczy w barwach Łuczniczki. – Zakontraktowaliśmy zawodnika, którego ja osobiście znam z gry w Warszawie. Krzysztof Bieńkowski jest siatkarzem dobrze ułożonym, który jest w stanie uspokoić grę w nerwowych przypadkach – mówi trener Jakub Bednaruk.

Krzysztof Bieńkowski do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle przeszedł przed sezonem 2017/2018. O miejsce w meczowym składzie walczył z duetem Benjamin Toniutti/Marco Falaschi.W tym sezonie problemy zdrowotne nie oszczędzają bydgoskiego zespołu. Na początku grudnia z gry został wyłączony Piotr Sieńko, który przeszedł zabieg usunięcia wyrostka robaczkowego. Od tego momentu pozostaliśmy z jednym rozgrywającym. – Ze względu na problemy zdrowotne nie mogliśmy ryzykować, grając przez miesiąc z tylko jednym rozgrywającym. Problem Piotrka Sieńko z wyrostkiem robaczkowym jest sytuacją losową. Diagnoza jest taka, że brakowałoby go przez następny miesiąc. Zakontraktowaliśmy zawodnika, którego ja osobiście znam z gry w Warszawie. Krzysztof Bieńkowski jest siatkarzem dobrze ułożonym, który jest w stanie uspokoić grę w nerwowych przypadkach. Ma już doświadczenie w PlusLidze, więc wiem na co go stać – powiedział trener Jakub Bednaruk.

Krzysztof Bieńkowski do bydgoskiego zespołu został wypożyczony z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Wcześniej siatkarz grał w AZS-ie Politechnice Warszawskiej (2014/2015), Indykpolu AZS-ie Olsztyn (2015/2016) oraz BBTS-ie Bielsko-Biała (2016/2017). Rozgrywający ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw świata kadetów (2013 r.), srebrny mistrzostw Europy kadetów (2013 r.) oraz jest wicemistrzem Europy juniorów z 2014 roku.

źródło: luczniczkabydgoszcz.pl, zaksa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-01-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved