Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Bieńkowski: Na każdym treningu daję z siebie maksimum

Krzysztof Bieńkowski: Na każdym treningu daję z siebie maksimum

fot. archiwum

Dla 19-letniego Krzysztofa Bieńkowskiego tegoroczny sezon jest drugim w siatkarskiej ekstraklasie. Jeszcze rok temu na boiskach PlusLigi występował jako zawodnik AZS-u Politechniki Warszawskiej. Jego talent szybko dostrzeżono także w Olsztynie, gdzie teraz pełni rolę drugiego po Pawle Woickim rozgrywającego Indykpolu AZS.

Od dwóch miesięcy trenuje pan z olsztyńskim zespołem. Zdążył pan się odnaleźć w tej nowej dla siebie sytuacji?

Krzysztof Bieńkowski: – Nie miałem z tym najmniejszych problemów. Olsztyn jest niewielkim miastem, a co zatem idzie odpada kłopot z dojazdami na treningi. Bardzo mi się tutaj podoba.Czego oczekuje pan po transferze do Indykpolu AZS. Większej liczby minut spędzonych na ligowych boiskach czy przede wszystkim nauki, jaką mogą panu przekazać doświadczeni koledzy z zespołu?

– Oczywiście, że chcę się uczyć. Paweł Woicki jest bardzo dobrym rozgrywającym. Zarówno od niego, jak i od trenera Andrei Gardiniego mogę wynieść bardzo dużo. Dlatego cieszę się, że mogę z tego korzystać.

Trzeba jednak sobie jasno powiedzieć, tylko w przypadku, odpukać, kontuzji Pawła Woickiego ma pan szansę na regularne występy w Indykpolu AZS…

– Na każdym treningu daję z siebie maksimum. Nie poddaję się i jak będę miał okazję przebywać na parkiecie dłużej niż jedną akcję, to będę bardzo zadowolony.

Z drugiej strony w swojej rozpoczynającej się karierze sportowej nie miał pan możliwości, by uczyć się od tak doświadczonego rozgrywającego jak Woicki…

– To mi bardzo pomaga. W Politechnice Warszawskiej tylko przez rok ćwiczyłem razem z Piotrem Lipińskim, który jest mniej utytułowanym zawodnikiem od Woickiego. Często po treningach zostajemy z Pawłem, który pokazuje mi, jakie błędy robię oraz podpowiada, jak ich uniknąć w przyszłości.

W sobotę, w ramach 2. kolejki PlusLigi zmierzycie się na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Jak idą przygotowania do tego meczu?

– Nie jest to aż tak silny rywal, jak jeszcze w zeszłym sezonie. Nie wolno ich jednak lekceważyć, bo w swoich szeregach wciąż mają doświadczonych siatkarzy.

*wywiad Mateusza Lewandowskiego czytaj także na sport.pl

źródło: olsztyn.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved