Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krzysztof Bieńkowski: Musimy zacząć wygrywać

Krzysztof Bieńkowski: Musimy zacząć wygrywać

fot. LUMIKA Anna Klepaczko

Siatkarze KPS-u Siedlce po pięciu rozegranych przez siebie spotkaniach wciąż pozostają na ostatnim miejscu w tabeli. Siedlczanie dotychczas wygrali tylko jednego seta. – Uważam że nasz zespół ma zawodników na dobrym poziomie. Jednak póki co, nie pokazujemy tego w meczu. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie przełamiemy złą passę i pokażemy na co nas stać – powiedział rozgrywający zespołu z Siedlec Krzysztof Bieńkowski.

W meczu 6. kolejki KRISPOL 1. Ligi mieliście po drugiej stronie trudnego rywala, Stal Nysę. Szkoda, że całego meczu nie udało się wam rozegrać, tak jak tę trzecią partię?Krzysztof Bieńkowski: Trzeci set był najlepszy w naszym wykonaniu. Dopiero w końcówce siatkarzom Stali udało się odskoczyć na cztery punkty i wygrać spotkanie. Musimy ustabilizować nasza grę na przestrzeni całego spotkania, żeby zacząć wygrywać mecze.

W dwóch pierwszych setach nie mieliście zbyt wielu argumentów na równą grę. Górę wziął strach?

– Ciężko mi powiedzieć, co stało się w dwóch pierwszych setach, ponieważ na boisko wszedłem dopiero w trzecim secie. Jednak nie wydaje mi się, żeby to był strach. Uważam, że mamy mocny zespół i mam nadzieję, że uda się nam to pokazać w następnych spotkaniach.

Kiedy rozmawiałam z trenerem, powtarzał że przecież potraficie grać, tylko coś was blokuje, żeby się przełamać. Rzeczywiście tak jest?

– Tak jak mówiłem, uważam że nasz zespół ma zawodników na dobrym poziomie. Jednak póki co, nie pokazujemy tego w meczu. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie przełamiemy złą passę i pokażemy na co nas stać.

Czasu na rozpamiętywanie ostatniej porażki nie macie, bo już w poniedziałek zagracie zaległy mecz 1. kolejki z SPS Chrobry Głogów. To chyba najlepszy moment na przełamanie?

– Każdy mecz jest dla nas tak samo ważny. Niezależnie z kim gramy, wychodzimy na boisko po to, żeby wygrać. Musimy zacząć wygrywać jak najszybciej, wtedy będzie nam się grało dużo łatwiej i pewniej.

Rozmawiała Katarzyna Porębska

źródło: krispol1liga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved