Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Andrzejewski: Współpraca, nie rywalizacja

Krzysztof Andrzejewski: Współpraca, nie rywalizacja

Nazwałbym to bardziej współpracą niż walką o skład. Dzisiaj trenowaliśmy wariant grania na dwóch libero, który być może w sezonie plusligowym będzie nam potrzebny. Nie zapominajmy o tym, że mamy w składzie czterech obcokrajowców i taki wariant grania po trzy ustawienia może być jednym z naszych systemów – mówi Krzysztof Andrzejewski. Libero Aluronu Virtu Warty Zawiercie w turniejowym sparingu w Kozienicach z Espadonem Szczecin spędził na parkiecie sporo czasu i zaprezentował się z dobrej strony.

Gramy jak równy z równym. Pokazujemy, że w zasadzie jak do tej pory żaden rywal nie jest nam straszny. W tym sensie, że nie kładziemy się przed nikim. Może nie wygrywamy wszystkich tych meczów, ale ocieramy się o zwycięstwa. Praktycznie wszystkie sety rozstrzygają się w końcówkach i to jest budujące. Ale jednocześnie na światło dziennie wychodzą nasze mankamenty. Po to są te sparingi i turnieje, żeby tak właśnie było. Żebyśmy wiedzieli co poprawiać. Mamy jeszcze kilka chwil na to, by doszlifować te kwestie. A tak naprawdę myślę, że nawet i w sezonie będziemy pracować nad tym, żeby nasza gra była jeszcze lepsza i lepsza – podkreśla doświadczony libero.

To dopiero początek rywalizacji w Kozienicach. Już w sobotę Jurajscy Rycerze zmierzą się z Dafi Społem Kielce, które w pierwszym dniu turnieju uległo 0:3 Cerrad Czarnym Radom. – W zasadzie od pewnego czasu gramy co tydzień. Już chyba od wielu lat jest tak w każdym klubie, że przed startem ligi gra się te mecze kontrolne, bo wiadomo, że trzeba wdrożyć się w system cotygodniowego grania, a przede wszystkim też zgrać drużynę, gdyż żaden trening nie zastąpi meczu – zakończył Andrzejewski.źródło: aluronwarta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved