Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Krzos i Łukasik zmieniają klub

Krzos i Łukasik zmieniają klub

fot. Łukasz Krzywański

Trwają roszady kadrowe w Chemiku Police. W ostatnich dniach klub pożegnał dwie zawodniczki – Aleksandrę Krzos i Justynę Łukasik. Wcześniej z Polic odeszli trener Marcello Abbondanza oraz dwie zagraniczne zawodniczki.

Po pożegnaniu Chiaki Ogbogu i Sanji Gammy klub z Polic rozstał się z dwoma polskimi siatkarkami Pierwszą z nich była Justyna Łukasik. Środkowa dołączyła do Chemika Police przed rozpoczęciem minionego sezonu. Wystąpiła w 11 meczach Ligi Siatkówki Kobiet. Po roku spędzonym w Policach dopisała do swoich sukcesów Puchar Polski. Wcześniej zdobyła to trofeum w 2015 roku z Atomem Trefl Sopot.Aleksandra Krzos również nie będzie siatkarką Chemika Police w sezonie 2019/2020. Libero miała najdłuższy staż w zespole, występowała w Policach jeszcze od czasów pierwszej ligi. Wywalczyła awans do ekstraklasy, a potem 4 mistrzostwa i 3 Puchary Polski. – Serdecznie dziękuję wszystkim kibicom za wsparcie przez tyle lat. Za bycie z drużyną na dobre i na złe. Zawsze będę dobrze wspominać kibiców i wszystkich ludzi związanych z policką siatkówką – mówi.

Nowym trenerem Chemika Police został Turek Ferhat Akbas, który na tym stanowisku zastąpił Włocha Marcello Abbondanzę. Klub ogłosił już przedłużenie kontraktu z rozgrywającą Marleną Pleśnierowicz oraz przyjmującą Natalią Mędrzyk. Nieoficjalnie w kręgu zainteresowań czwartej drużyny poprzedniego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet są między innymi Paulina Maj-Erward, Kamila Witkowska czy Celeste Plak.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: chemik-police.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved