Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Kryzys w reprezentacji Francji? Gwiazdy nie chcą grać już w jednej drużynie?

fot. Aleksandra Twardowska

Jak podał Gian Luca Pasini, dwaj podstawowi zawodnicy francuskiej kadry – Earvin Ngapeth oraz Stephen Boyer – mieli pokłócić się po mistrzostwach Europy. Ponoć nie chcą grać w jednej drużynie.

Do kłótni doszło po zakończeniu mistrzostw Europy. Według Pasiniego ostre słowa szybko przerodziły się w rękoczyny. Earvin Ngapeth (przyjmujący) oraz Stephen Boyer (atakujący) ponoć nie chcą już występować razem w reprezentacji Francji.Ta sytuacja stawia trenera francuskiej kadry, Laurenta Tillie, przed sporym problemem. Na jego rozwiązanie nie będzie miał zbyt dużo czasu. Trójkolorowi już w styczniu uczestniczyć będą w zmaganiach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. To będzie ich ostatnia szansa na wywalczenie olimpijskiej przepustki i być może również ostatnia szansa dla szkoleniowca, by utrzymać posadę.

W sierpniu Francja przegrała w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym w Gdańsku. Wtedy bilet do Tokio zdobyli Polacy. Zespół Laurenta Tillie ma również za sobą nieudane mistrzostwa Europy. Trójkolorowi byli gospodarzami i bardzo głośno mówili o tym, że ich celem jest złoty medal. Ostatecznie przegrali z biało-czerwonymi w meczu o brąz.

Autorka artykułu: Sara Kalisz
Źródło: sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved