Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Krystyna Strasz na dłużej w ŁKS-ie Commercecon Łódź

Krystyna Strasz na dłużej w ŁKS-ie Commercecon Łódź

fot. Łukasz Krzywański

To od niej wszystko się zaczęło. Prawdopodobnie nigdy nie byłoby Łódzkich Wiewiór, gdyby Krystyna Strasz nie trafiła w 2016 roku do ŁKS-u Commercecon, po awansie zespołu do Ligi Siatkówki Kobiet. Z łódzkim klubem zdobyła srebro i złoto mistrzostw Polski, a co najważniejsze pozostanie z ŁKS-em na kolejny sezon! 

Trzykrotnie walczyła w finale mistrzostw Polski – w 2013 z MKS-em Dąbrowa Górnicza, a następnie w 2018 i 2019 z ŁKS-em Commercecon Łódź. Jak to mówią – do trzech razy sztuka. W tym sezonie, po trzech ciężkich meczach z Grotem Budowlani Łódź, w końcu Krystyna Strasz zawiesiła na swojej szyi złoty medal! – To mój upragniony tytuł, na który czekałam bardzo, ale to bardzo długo. Jestem ogromnie szczęśliwa, że wreszcie go mam – po ostatnim meczu zawodniczka nie ukrywała wielkiej radości.Super Krysia, jak mówią na nią kibice ŁKS-u Commercecon, dołączyła do zespołu w 2016 roku, wcześniej reprezentując jedynie MKS Dąbrowa Górnicza. Z ekipą MKS-u zdobyła dwa razy Puchar i Superpuchar Polski, dwa brązowe medale MP i jedno wicemistrzostwo. Z Łódzkimi Wiewiórami dołożyła do swojej kolekcji srebro i złoto MP.

Nie bez powodu przywołany został przydomek zespołu ŁKS-u Commercecon. Łódzkie Wiewióry powstały dzięki wielkiemu kibicowi Krystyny – nadleśniczemu ze Szczecinka Januszowi Rautszko. To właśnie on trzy sezony temu po raz pierwszy przysłał do Łodzi maskotki wiewiórek z spersonalizowanymi medalionami. Określenie Łódzkie Wiewióry pasuje do siatkarek ŁKS-u jak ulał. Ulubioną przyśpiewką zawodniczki  jest „Najwierniejsi kibice z miasta Łodzi”. Krystyna Strasz będzie miała okazję zaśpiewać ją jeszcze wiele razy, bowiem zostaje w ŁKS-ie Commercecon Łódź na kolejny sezon.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: lkscommerceconlodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved