Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kryspin Baran: Wymagania PlusLigi spełniają nie jeden, a cztery kluby I ligi

Kryspin Baran: Wymagania PlusLigi spełniają nie jeden, a cztery kluby I ligi

Mimo wygranej w sposób sportowy rundy barażowej Aluronowi Virtu Warcie Zawiercie wielu zarzuca nie spełnianie wymogów formalnych jako przyszłemu plusligowcowi. Prezes klubu – Kryspin Baran w programie Polsatu Sport Polska 2017 odniósł się do tych zarzutów, zapewniając, że jego klub jest gotowy na wyzwania polskiej ekstraklasy siatkarskiej, a wszystkie uwagi kierowane w stronę Warty są bezpodstawne.

Pierwszym z zarzutów był brak hali, która spełniałaby wymogi. – Hala była wystarczająco dobrym miejscem do rozgrywania Superpucharu kobiet dwa lata temu, była wystarczająco dobra, by toczyły się w niej rozgrywki europejskie, gdyż posiada certyfikat CEV – powiedział w programie Polska 2017 prezes klubu z Zawiercia. – Po zapewnieniu trybun mobilnych warunek 1500 miejsc zostanie spełniony. Z projektu wynika, że będzie 1531 miejsc siedzących. Zwracam uwagę, iż środowisko opacznie skupia się od lat na krzesełkach, na infrastrukturze, nie doczytując w regulaminie, że autor miał na myśli zapełnienie widowni w tej liczbie. Ta jest naszym celem. Naszym celem jest zapewnienie atrakcyjności widowiska i popularności sportu. W związku z tym zdecydowanie stoimy na wysokości zadania i zapewniamy krzesełka. Te w naszym przypadku będą zapełnione. Spodziewamy się sprzedać około 1000 karnetów, już teraz spływają zapytania o nie. Z tej strony będziemy przygotowani – zakończył temat hali Kryspin Baran.Sternik zawierciańskiego klubu zapewnia też, że klub prowadzi szkolenie młodzieży, a drużyny zostaną zgłoszone do rozgrywek PZPS. – Klub prowadzi takie szkolenia, aczkolwiek w swoim autorskim projekcie Akademia Siatkówki Aluron Virtu na terenie powiatu zawierciańskiego w kilku gminach takie szkolenie się odbywa. Co miesiąc te ośrodki rywalizują w organizowanych przez nas turniejach. Natomiast żadna z tych grup nie jest zgłoszona do oficjalnych rozgrywek PZPS. Choć nikt nam tego nie nakreślił, deklarowaliśmy, że zostaną zgłoszone do rozgrywek przed rozpoczęciem sezonu – stwierdził.

Środowisko – przez te kilka lat zamknięcia PlusLigi, które było pierwotnie bardzo szczytnym założeniem – straciło czujność, ponieważ w moim odczuciu wymagania plusligowe spełnia nie jeden, a przynajmniej cztery zespoły pierwszoligowe. I nie jeden, a cztery zespoły pierwszoligowe wygrałyby z AZS-em w takim trudnym stanie, którego nie zazdroszczę, wręcz współczuję – powiedział Kryspin Baran, mówiąc również o faktach związanych z awansem do PlusLigi, o których nie mówiło się wcześniej. – Przed barażami nie chcieliśmy tych wątków rozdrapywać, uznając, że jesteśmy potulnym kopciuszkiem. Natomiast na dwa tygodnie przed zakończeniem rozgrywek nastąpiła zmiana regulaminu, która po raz pierwszy w historii siatkówki wymagała od klubu wpłacenia kaucji w wysokości 200 tys. zł, na poczet ewentualnego sukcesu. Choć wielokrotnie składałem aplikacje, czegoś takiego nigdy jeszcze nie było. Nie rozdrapywaliśmy tego, zgłaszam to po fakcie, bo państwo tego nie wiecie. Również wielokrotnie w historii naszej gry o baraże jeszcze nigdy się nie zdarzyło, by jeden z zespołów był faworyzowany poprzez wskazywanie piłek, którymi rozgrywa mecze, a drugi w dwa tygodnie musiał te umiejętności nabywać. My potulnie uznaliśmy, że nie chcemy być przepychani, być jako ten mniejszy, słabszy faworyzowani i jeśli mamy wejść  do PlusLigi (przyp. red.), to tylko wtedy, gdy będziemy wyraźnie lepsi. Dlatego w ciągu dwóch tygodni tę umiejętność nabyliśmy i graliśmy. Kolejny fakt, to ten silniejszy był faworyzowany poprzez rozgrywanie dwóch pierwszych meczów w jego hali. Jak to wyglądało sportowo, cała Polska zainteresowana widziała i trudno dyskutować – stwierdził prezes Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

Więcej w serwisie Polsatu Sport

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved