Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kryspin Baran: W Zawierciu siatkówka nadal będzie

Kryspin Baran: W Zawierciu siatkówka nadal będzie

fot. pls.pl

– W Zawierciu siatkówka nadal będzie. Wszędzie mamy podobną sytuację, gospodarka nieco zwalnia. Dużego zagrożenia nie widzimy, natomiast biznesowo spoglądamy na to bardzo ostrożnie i nie przesadzamy w swoich szacunkach budżetowych na przyszły sezon – stwierdził prezes klubu z Zawiercia, Kryspin Baran.

Nowy sezon PlusLigi ma rozpocząć się 26 września. Wcześniej, bo na 19 września zaplanowano Superpuchar Polski. – Prawdę mówiąc, dopóki terminarz międzynarodowy nie jest określony, kluby traktują ten hipotetyczny plan przedstawiony przez Polską Ligę Siatkówki w styczniu pilotażowo, jako punkt odniesienia, który łatwo korygować. Natomiast gdyby Siatkarska Liga Narodów miała się odbyć we wrześniu, to ten plan przygotowań jest absolutnie niewykonalny i wówczas terminy musielibyśmy przesunąć. W związku z tym nie znam klubu, który w tej chwili przygotowywałby się już do daty 19 czy 26 września jako startu naszych rozgrywek – przyznaje prezes Aluronu Virtu CMC Zawiercie, Kryspin Baran.Jedno to wpuścić siatkarzy i trenerów na halę, a drugie – właściwie to zabezpieczyć, wziąć odpowiedzialność za nich, za pracowników, którzy się wokół kręcą. To jest wątek niezwykle ważny. Odpowiednie zapisy w umowach muszą się znaleźć, może niekoniecznie związane z konkretnymi cyframi, natomiast z hipotezami, co się może wydarzyć i co wtedy – zauważył na antenie Polsatu Sport prezes Baran. – Do chwili obecnej nikomu taka nagła przerwa w rozgrywkach nie przychodziła do głowy, zaskoczeni szukaliśmy rozwiązań w kodeksie cywilnym i też negocjacyjnie próbowaliśmy sobie tłumaczyć, co de facto zaszło. Natomiast jeśli mamy być o te wydarzenia mądrzejsi, to powinniśmy właściwe zapisy w tych umowach zawrzeć, również na wypadek ewentualnego wstrzymania ligi, gdyby nastąpił nagły szczyt zachorowań. To jest ta praca, którą musimy, jako organizujący rozgrywki w ramach naszych klubów, wykonać i za to jesteśmy odpowiedzialni – dodał.

W Zawierciu siatkówka nadal będzie. Wszędzie mamy podobną sytuację, gospodarka nieco zwalnia. Na szczęście wśród sponsorów klubu Aluron Virtu CMC tylko jeden ulokowany jest w segmencie hotelowo-gastronomicznym, który bardzo mocno ucierpiał. Pozostałe firmy przemysłowe na nieco zwolnionych obrotach, ale jednak pracują i kontrolują swoją sytuację. W związku z tym dużego zagrożenia nie widzimy, natomiast biznesowo spoglądamy na to bardzo ostrożnie i nie przesadzamy w swoich szacunkach budżetowych na przyszły sezon – stwierdził prezes klubu z Zawiercia.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved