Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kryspin Baran: Mamy odpowiednią grupę zawodników

Kryspin Baran: Mamy odpowiednią grupę zawodników

fot. Klaudia Piwowarczyk

– W poprzednim sezonie dostaliśmy od wielu trenerów czy też fachowców wiele sygnałów, że ta ekipa jest właściwie skomponowana. Dotyczyły to nie tylko systemu gry, ale również atmosfery, jaka się wytworzyła w tej grupie – powiedział prezes Aluronu Virtu CMC Zawiercie Kryspin Baran.

Czy rozmowy z nowym sponsorem CMC Poland należały do trudnych?Kryspin Baran: – Ależ skąd i nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie przewidywałem, że tak właśnie się potoczą. Przyjechaliśmy na pierwsze spotkanie, powiedzmy, ze standardową ofertą, dużo niższą od tej umowy, którą podpisaliśmy. Zarząd CMC był dobrze zorientowany i świetnie przygotowany do rozmów. Inicjatywa takiej, a nie innej umowy sponsorskiej wyszła od zarządu CMC i, oczywiście, ku naszemu zadowoleniu. Tutaj nie było żadnej negocjacyjnej gry i pozyskaliśmy niezwykle wartościowego partnera.

Czy należy się spodziewać kolejnych ruchów transferowych, bo do tej pory nie szaleliście na tym rynku?

– Dokonaliśmy dwóch transferów (Ferens i Czarnowski – przyp. red.), bo większość zawodników została w klubie. Rozmawialiśmy z CMC o ewentualnej umowie, gdy trwał okres transferowy, a myśmy byli niezwykle ostrożni, bo nie wiedzieliśmy, jak się rozmowy potoczą. Teraz mogę zdradzić, że w przyszłym tygodniu ogłosimy dwóch nowych siatkarzy, przyjmującego oraz środkowego i zapewniam, że to niezwykle wartościowi zawodnicy.

Mateusz Malinowski to jeden z przykładów, że Zawiercie to dobre miejsce dla siatki. Czy można postawić taką tezę?

– Mateusz w poprzednim sezonie spisywał się świetnie, zwłaszcza w jego drugiej części. Mateusz z Grzegorzem Boćkiem stanowili taki zgrany duet atakujących, wzajemnie się uzupełniający. Trener miał do dyspozycji leworęcznego, skocznego i nieco niższego atakującego, jaki jest Mateusz oraz drugiego imponującego siłą, Grześka. Jestem przekonany, że Mateusz, jeżeli tak dalej będzie się spisywał, dostanie szansę w kadrze. Trener Heynen mówił mi, że decyzje kadrowe zapadły w styczniu i stąd też brak było w niej Mateusza. Wierzę, że co się odwlecze to nie uciecze.

Liga grana w iście sprinterskim tempie oraz występy w pucharach. Jak to wszystko pogodzić?

 – I dlatego tak się cieszę, że pozyskaliśmy ważną firmę z naszego regionu, bo możemy sobie pozwolić na kolejne transfery. Układamy tak drużynę, by można było rotować składem, jedni zagrają w środę i w kolejnym meczu będą mogli zaprezentować się z mniejszym wymiarze czasowym. Kalendarz ligowy jest zwariowany, bo przecież zaczynamy pod koniec października, z kolei ostatnie mecze na początku maja. W 7 miesięcy będzie trwała ligowa rywalizacja i trzeba mieć solidne zdrowie, by to wszystko wytrzymać. Nam dochodzą jeszcze występy w Pucharze Cahllenge. To nowa sytuacja dla nas wszystkich, ale jestem przekonany, że trenerzy sobie z tym problemem poradzą.

Wiadomo już, gdzie będziecie rozgrywali mecze w europejskich pucharach?

– Na razie prowadzimy rozmowy i niebawem podejmiemy decyzję. Bierzemy pod uwagę również wątek biznesowy, bo im atrakcyjniejszy rywal, tym większe zainteresowanie. Naszą ambicją jest grać jak najdłużej. W 1/16 finału potykamy się z bułgarskim zespołem Hebarem Pazardżik. W grę wchodzi hala w Dąbrowie Górniczej o pojemności 2900, bo jest najbliżej Zawiercia i łatwo się przemieścić. Rozważamy również obiekt w Częstochowie, z kolei katowicki „Spodek” oraz gliwicka Arena są dużo większe, a ponadto trzeba jeszcze uwzględnić, że trzeba do nich dotrzeć. To musi być wyważona decyzja, bo chcemy, by współpraca była kontynuowana przez najbliższe lata. Doskonale sobie zdajemy sprawę, że nowa haka w Zawierciu w najbliższym czasie nie powstanie. Do grudnia mamy jeszcze trochę czasu, ale przypuszczam, że niebawem ogłosimy, którą halę wybraliśmy.

 

Autor wywiadu: Włodzimierz Sowiński

 

źródło: katowickisport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved