Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kryspin Baran: Naszym marzeniem jest zdobycie medalu

Kryspin Baran: Naszym marzeniem jest zdobycie medalu

Nikt na nas nie stawiał, nikt na nie liczył zaszliśmy już bardzo daleko, osiągnęliśmy bardzo wiele. Chcielibyśmy zakończyć sezon zdobyciem medalu – powiedział Kryspin Baran prezes Aluron Virtu Warty Zawiercie.  Obecnie w rywalizacji półfinałowej pomiędzy zespołami z Zawiercia i Kędzierzyna-Koźla jest 1:1. Decydujące spotkanie odbędzie się w najbliższą środę w Kędzierzynie-Koźlu.
Przez pierwsze dwa sety drugiego półfinałowego meczu Warta – ZAKSA dominowali zawiercianie i zapisali te dwie partie na swoją korzyść. Nic nie zapowiadało nagłego zrywu gości. W trzecim secie ubiegłoroczni wicemistrzowie Polski doszli do głosu. – Trener ZAKSY dokonał dobrej zmiany, wiadomo z kim przyszło nam się mierzyć. Goście odpalili w trzecim secie i poszli za ciosem. Cóż nie udało nam się wygrać tego meczu, ale do Kędzierzyna-Koźla pojedziemy walczyć. Na pewno nie zwiesimy tam głów, uważam że jesteśmy równorzędnym rywalem dla ZAKSY – stwierdził sternik zawierciańskiej drużyny. Na Jurajskich Rycerzach nie ciąży żadna presja, bowiem zaszli oni w obecnym sezonie bardzo daleko i namieszali w PlusLidze. – Naszym marzeniem na koniec sezonu jest zdobycie medalu. Liczę, że nam się to uda, osiągnęliśmy już bardzo dużo. Nikt na nas nie stawiał, nikt na nas nie liczył. Swoją postawą udowodniliśmy, że warto grać o każdą piłkę, warto grać do końca. To co ugramy w kolejnym meczu z ZAKSĄ będzie nasze, na pewno w tym spotkaniu nie poddamy się – dodał Kryspin Baran.

Coraz więcej chętnych kibiców nie może pomieścić się w ciasnej i małej hali w Zawierciu, kibice którzy chcieliby zobaczyć mecze swoich ulubieńców niejednokrotnie muszą zadowolić się transmisjami w telewizji. – Obecnie nasza hala nie jest dobrym obiektem i doskonale o tym wiemy. Infrastruktura tej hali nie zależy jednak od nas. Od blisko pięciu lat, a więc od awansu do I ligi apelujemy do władz Zawiercia o wybudowanie nowego obiektu, mamy nadzieję, że ta hala w końcu powstanie. Jeżeli chodzi o grę w europejskich pucharach to nie zastanawialiśmy się w którym obiekcie będziemy rozgrywali spotkania, do tego jest jeszcze daleka droga, wiadomo że nasz obiekt nie zostanie dopuszczony do gry w europejskich pucharach – zakończył prezes Aluron Virtu Warty Zawiercie.