Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kryspin Baran: W meczu z Jastrzębskim Węglem zadziałała zespołowość

Kryspin Baran: W meczu z Jastrzębskim Węglem zadziałała zespołowość

fot. Klaudia Piwowarczyk

Drużyna z Zawiercia – Aluron Virtu CMC pokonała po zaciętym meczu ekipę Jastrzębskiego Węgla 3:2 i wciąż pozostaje w grze o fazę play-off. – Trener dokonał wielu roszad w składzie i jak widać to się opłaciło, zadziałała zespołowość – powiedział prezes drużyny z Zawiercia Kryspin Baran

Jurajscy Rycerze przerwali serię porażek w lidze, pokonali wyżej notowaną ekipę z Jastrzębia-Zdroju 3:2. – Szukaliśmy takiego stylu gry, który zgubiliśmy. Mam wrażenie, że nawet jeżeli nie odnaleźliśmy swojego stylu, to wiemy jaką ścieżką mamy podążać – stwierdził prezes zawiercian. Nowym – starym trenerem został Dominik Kwapisiewicz, który zastąpił Marka Lebedewa. Jego debiut w roli pierwszego szkoleniowca był udany. Pierwszy szkoleniowiec dokonał wielu roszad w składzie, zmiennicy pokazali się z bardzo dobrej strony (Nikołaj Penczew -11 punktów, Grzegorz Bociek – 16 punktów – przyp red.). – W meczu przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi było zdecydowanie więcej zmian,tak budowaliśmy zespół. Zdawaliśmy sobie sprawę jak napięty będzie terminarz, dlatego też mamy szeroki skład, nasz trener z tego skorzystał i dzięki temu wygraliśmy. Czy wcześniej były ku temu przesłanki do innych działań? Każdy mecz ma inną historię, Dominik Kwapisiewicz skorzystał z większości zawodników i to się opłaciło, to zwycięstwo cieszy mnie najbardziej. Zespołowość, która personalnie działa, zadziałała też na boisku i dało to pozytywny efekt – powiedział Kryspin Baran.



Aluron Virtu CMC Zawiercie wciąż pozostaje w grze o fazę play-off. Ekipę z Zawiercia czekają jednak trudne mecze. – To będzie ciężkie zadanie, to jest jednak sport. Zawodnicy nie powinni kalkulować i do tego ich nie namawiamy. Ja jestem od zarządzania klubem i jak kalkuluję, punktów w meczu z drużyną z Jastrzębia się nie spodziewałem. Pokazuje to, że stać nas na wiele, każdy kto będzie w pierwszej ósemce może zdobyć medal, w tych meczach które nam pozostały na pewno będziemy grali o zwycięstwo – stwierdził sternik zawierciańskiej drużyny. Obie drużyny rozgrywały mecze w europejskich pucharach, zawiercianie podróżowali do dalekiej Ankary, gdzie w złotym secie ulegli swoim rywalom i zakończyli rozgrywki w Pucharze Challenge, Jastrzębski Węgiel pokonał Zenit Kazań w Lidze Mistrzów na własnym boisku i był bardziej wypoczęty. – Ta daleka podróż nie miała najmniejszego wpływu na naszą grę. Jak zespół jest zdeterminowany i przygotowany do gry fizycznej, to jest w stanie rozgrywać takie mecze i na takim poziomie jak miało to miejsce w meczu przeciwko drużynie z Jastrzębia – zakończył Kryspin Baran.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-02-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved