Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kryspin Baran: Marzyliśmy o obecności za granicą

Kryspin Baran: Marzyliśmy o obecności za granicą

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Był to dla nas nieprawdopodobny sezon, pełen emocji i zwrotów akcji. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby dać radość kibicom, żeby dać im widowisko, a jednocześnie, żeby każdy w zespole i sztabie rozwinął się pod względem siatkarskim i profesjonalnym – powiedział Kryspin Baran, prezes Aluron Virtu Warty Zawiercie.

Za Aluron Virtu Wartą Zawiercie udany sezon. Drużyna prowadzona przez Marka Lebedewa po raz pierwszy w historii awansowała do turnieju finałowego Pucharu Polski oraz zagrała o medale w PlusLidze. Ostatecznie rozgrywki skończyła tuż poza podium, co i tak nie umniejsza pozytywnej oceny dla klubu za miniony sezon. – Był to dla nas nieprawdopodobny sezon, pełen emocji i zwrotów akcji. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, żeby dać radość kibicom, żeby dać im widowisko, a jednocześnie, żeby każdy w zespole i sztabie rozwinął się pod względem siatkarskim i profesjonalnym. Uważam sezon za ekstremalnie skuteczny. Można go podsumować bardzo pozytywnie – ocenił Kryspin Baran, prezes Aluron Virtu Warty Zawiercie, który pracuje nad kontynuacją współpracy ze sponsorami oraz nad odpowiednim budżetem klubu. – Przedłużyliśmy na kolejne trzy lata umowę z firmą Virtu. Trwają inne rozmowy ze sponsorami oraz z miastem. Przyszedł czas dopinania różnych decyzji – dodał sternik ekipy z Zawiercia.Warta jest stosunkowo młodym zespołem w PlusLidze, ale już pokazała się z bardzo dobrej strony, a jej kibice wnieśli dużo kolorytu do całej rywalizacji. – Dużo włożyliśmy w rozwój siatkówki w Polsce, w zwiększenie jej popularności. Szczególnie staraliśmy się to robić w naszym regionie. Kibice na pewno nie mogli przeoczyć nowego powiewu w polskiej siatkówce. Dlatego uważam, że zarówno debiutancki, jak i drugi sezon w PlusLidze były nie tylko udane dla nas, ale również przysłużyliśmy się wzrostowi popularności siatkówki oraz jej dobrej opinii – podkreślił prezes Warty, który nie ukrywa, że do wsparcia ze strony kibiców zawodnicy musieli się przyzwyczaić. – Rozgrywanie play-off oraz zwiększone zainteresowanie klubem ze strony mediów, to jest coś, czym trzeba umieć zarządzać. Zawodnicy muszą się do takich sytuacji przyzwyczajać. Nie bez powodu trofea zdobywają kluby, które są przyzwyczajone do ciężkiej walki. My takim klubem jeszcze nie byliśmy. Zyskaliśmy nowe doświadczenia – dodał Baran.

Zdradził on, że drużyna w sezonie 2019/2020 będzie rywalizowała nie tylko w PlusLidze i Pucharze Polski, ale również w europejskich pucharach, do których zakwalifikowała się, zajmując czwarte miejsce w minionych rozgrywkach. – W kolejnym sezonie doświadczenie będziemy zbierać także na arenie europejskiej. Cały czas się uczymy i rozwijamy. Marzyliśmy o obecności zagranicznej. Ale nie chciałbym pompować balonika. Według mnie klub może rozwijać się nie tylko zyskując coraz wyższe miejsca, ale także stając się bardziej profesjonalnym, lepiej zorganizowanym i mającym silniejsze podstawy do długofalowej działalności. Jeśli nawet w kolejnym sezonie nie uda nam się osiągnąć żadnego spektakularnego sukcesu sportowego, to i tak będziemy ciężko pracować, żeby klub okrzepł, ale stał się rozpoznawalny nie tylko w Polsce, ale również za granicą – zakończył Kryspin Baran.

źródło: inf. własna, youtube - Aluron Virtu Warta Zawiercie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved