Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kryspin Baran: Klub jest na skraju przepaści

Kryspin Baran: Klub jest na skraju przepaści

fot. Klaudia Piwowarczyk

Aluron Virtu Warta Zawiercie to dla wielu sensacja tegorocznej PlusLigi. „Jurajscy Rycerze” wciąż mają szansę na awans do finału, stawiając w półfinałowej rywalizacji twarde warunki ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Okazuje się jednak, że poza parkietem w klubie nie jest tak różowo. – Miasto Zawiercie jest jedynym promowanym przez klub podmiotem, który nie wywiązuje się z deklaracji. Spowodowało to przez dwa lata skumulowaną ogromną dziurę w budżecie i postawiło obecnie klub na skraju przepaści – powiedział portalowi zawiercianskie.pl prezes Warty, Kryspin Baran.

Paweł Kmiecik: Jaka jest obecna sytuacja finansowa Aluronu Virtu Warty Zawiercie?Kryspin Baran: Przed dwoma laty bowiem zanim przystąpiliśmy do PlusLigi wystosowaliśmy do Prezydenta i Rady Miasta zapytanie czy są zainteresowani by takie rozgrywki promowały Miasto Zawiercie i dawały radość mieszkańcom. Wskazaliśmy korzyści ale też to, że organizacja takiego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej wiąże się z dużymi kosztami. Zawnioskowaliśmy o dotację na cele promocji na najniższym poziomie ze wszystkich klubów PlusLigi. Otrzymaliśmy zapewnienie zrozumienia i że miasto będzie trzymać kciuki za awans oraz do tego poziomu finansowania dążyć. Efekt mamy taki, że klub realizuje budżet przedstawiony PlusLidze przy naszym awansie, lecz Miasto Zawiercie jest jedynym promowanym przez klub podmiotem, który nie wywiązuje się z deklaracji. Spowodowało to przez dwa lata skumulowaną ogromną dziurę w budżecie i postawiło obecnie klub na skraju przepaści.

Jest aż tak źle?

– Tak.

I co teraz?

– W ubiegłym tygodniu Pan Prezydent Łukasz Konarski wystosował zaproszenie dla zarządu i rady nadzorczej do spotkania celem omówienia najpilniejszych spraw dotyczących klubu. Po meczu uzgodniliśmy, że odbędzie się ono w poświąteczny wtorek popołudniu. Nie spodziewam się rozwiązania problemów, a bardziej możliwości ich przedstawienia i określenia czających się zagrożeń. Na jedynym spotkaniu, jakie miało miejsce w tym roku (już po przyznaniu dotacji na organizację sportu) Prezydent nie miał żadnej propozycji na finansowanie promocji miasta przez klub. Zapytał tylko czy dożyjemy do czerwca. W efekcie pisemnie poinformowaliśmy, że nie jest możliwe zrealizowanie całorocznego zadania o nazwie „Zawiercie w PlusLidze” przyznaną kwotą dotacji i poprosiliśmy o wstrzymanie wydatkowania tej kwoty i przesunięcie wyznaczonego nam terminu podpisania umowy do końca czerwca. Argumentowaliśmy to koniecznością szukania innych, ratunkowych źródeł finansowania swojej działalności.

Jest konflikt na linii Aluron Virtu Warta Zawiercie – prezydent Zawiercia?

– Ja nie upatruję w działaniach obecnych czy byłych władz miasta złej woli. Od lat słyszymy bowiem, że miasto jest zadłużone lub że budżet się nie domyka. Problem w tym, że nie jest to prawda. Wręcz jest to kłamstwo, za rozpowszechnianie którego prawnicy UM powinni żądać każdorazowo przeprosin.

Więcej na zawiercianskie.pl.
Rozmowę przeprowadził Paweł Kmiecik.

źródło: zawiercianskie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved