Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krispol Września pokonał w sparingu Trefla Gdańsk

Krispol Września pokonał w sparingu Trefla Gdańsk

fot. Tomasz Tadrała

Czwartkowy mecz kontrolny był pierwszym treningowym starciem LOTOSU Trefla w okresie przygotowawczym do sezonu 2016/2017. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem trener Andrea Anastasi oraz szkoleniowiec APP Krispolu Września, Sławomir Gerymski, umówili się na rozegranie pięciu partii. Dokładnie tyle samo wynikało z przebiegu gry, a ostatecznie z rywalizacji zwycięsko wyszedł zespół z Wrześni.

W czwartek na boisku spotkało się wielu dobrych znajomych. Z ekipą z Wrześni do Gdańska przyjechał Karol Behrendt, którzy przez ostatnie lata trenował i występował w żółto-czarnych barwach. W sierpniu związał się on z drużyną z Wielkopolski i teraz to ją będzie reprezentować w pierwszej lidze. Po stronie zespołu z Wrześni gra też atakujący Marcin Iglewski, który w sezonie 2006/2007 występował w Gdańsku. Z kolei atakujący Damian Schulz spotkał w ERGO ARENIE m.in. przyjmującego Mateusza Jasińskiego, z którym w sezonie 2013/2014 reprezentował barwy KPS-u Siedlce. Bocian trenował również wówczas pod okiem obecnego szkoleniowca wrzesińskiej drużyny, Sławomira Gerymskiego.W kontrolnym spotkaniu zaprezentowali się wszyscy zawodnicy LOTOSU Trefla. Najlepszymi partiami w wykonaniu gdańszczan były pierwsza i druga, w których zanotowaliśmy odpowiednio 50% skuteczności w przyjęciu i 60% w ataku w pierwszym secie oraz 93% i 57% w drugim. Jedynym zawodnikiem, który występował w całym meczu, był Miłosz Hebda. Zanotował on najwięcej, bo 23 punkty, a także 61% skuteczności w ataku. Pozostali gracze mieli mniej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności, ponieważ szkoleniowiec rotował składem, by każdy z zawodników miał możliwość gry.

Nowi gracze pojawili się na parkiecie już z pierwszym gwizdkiem. Od początku spotkania oglądaliśmy środkowego Dmytro Paszyckiego, rozgrywającego Michala Masnego oraz przyjmującego Bartosza Pietruczuka. Ten pierwszy zdobył w meczu siedem punktów, osiągając 50% skuteczności w ataku, z kolei Bartek Pietruczuk, który do Gdańska powrócił po wypożyczeniu z Espadonu Szczecin, zanotował 68% skuteczności w przyjęciu. W dalszej części starcia na boisku pojawił się też Szymon Romać, który w trzech setach, kiedy był na boisku, punktował trzynastokrotnie, osiągając 57% skuteczności w ataku, młody libero Fabian Majcherski, który zanotował 50% skuteczności w przyjęciu, oraz trenujący z pierwszą drużyną Maciej Ptaszyński. Z zawodników, którzy występowali w Gdańsku również w poprzednim sezonie, najlepiej zaprezentował się Piotr Gacek, osiągając 73% skuteczności w przyjęciu.

LOTOS Trefl Gdańsk – APP Krispol Września 2:3
(20:25, 25:16, 23:25, 25:19, 11:15)

Składy zespołów:
Trefl: Pietruczuk (6), Schulz (8), Paszycki (7), Gawryszewski (4), Hebda (23), Masny (1), Gacek (libero) oraz Grzyb (7), Stępień, Romać (13), Ptaszyński (2) i Majcherski (libero)
Krispol: Szczitkow (4), Iglewski (6), Jasiński (13), Schmidt (5), Szczygielski (4), Zapłacki (15), Matuszak (libero) oraz Behrendt (3), Banasiak (1), Pachocki, Matula (4), Karpiewski (14) i Brzostowicz

źródło: sport.trefl.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved