Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krispol pokonał Cuprum Lubin w Memoriale Rutyńskiego

Krispol pokonał Cuprum Lubin w Memoriale Rutyńskiego

Już po raz czwarty sympatycy i miłośnicy siatkówki w Lubinie zorganizowali memoriał im. Jana Rutyńskiego, współzałożyciela Cuprum. Tym razem formuła turnieju była nieco inna od poprzednich. Organizatorzy potraktowali memoriał jako zabawę i spotkanie starych, dobrych znajomych.

Po raz czwarty klub Cuprum Lubin zorganizował memoriał dedykowany Janowi Rutyńskiemu, jednemu z założycieli klubu oraz jego wieloletniego wiceprezesa. Tym razem jednak w porozumieniu z Klubem Kibica zmieniona została formuła tego wydarzenia i nadano jej charakter bardziej wspomnieniowy i sentymentalny. – Rzeczywiście tegoroczny memoriał otworzyliśmy w nowej formule. Postanowiliśmy się zebrać po latach, powspominać stare, dobre czasy i zagrać razem na parkiecie, upamiętniając w ten sposób Janka. Zaprosiliśmy też do udziału Krispol Września, by sprawdzić się sportowo. Myślę, że ta formuła się przyjęła i za rok ponownie spotkamy się w tym samym składzie – mówi Tomasz Tycel, prezes Cuprum Lubin.Na parkiet lubińskiej hali RCS powrócili zawodnicy związani z klubem Cuprum Lubin przed laty – Jerzy Zwierko (kapitan), Robert Szczerbaniuk, Daniel Wilk, Marcin Kozar czy Marcin Oczkowski, którzy stworzyli na potrzeby memoriału drużynę o nazwie „Znajomi Janka”  To oni rozegrali pierwszy mecz memoriału, stając naprzeciw miejscowego Tartan Volley Team Lubin. Im też przypadło zwycięstwo (3:0). Największą radość sprawili jednak zgromadzonym kibicom swoją obecnością. Razem z nimi powróciły wspomnienia początków KS-u Cuprum i jego drogi do siatkarskiej ekstraklasy – PlusLigi.

Drugim spotkaniem memoriału był pierwszy sparingowy mecz drużyny Cuprum Lubin przed nadchodzącym sezonem. Miedziowi w niekompletnym jeszcze składzie zagrali przeciw APP Krispolowi Września. Podczas tego meczu na parkiecie mieli okazję zaprezentować się wszyscy zawodnicy. Drużyny rozegrały zgodnie z wcześniejszą umową pięciosetowy pojedynek i to przyjezdni wyjechali z Lubina zwycięzcy (2:3).

Do nowego sezonu na parkietach PlusLigi Cuprum przystąpi w totalnie odmienionym składzie. Z zespołu odeszli niemal wszyscy podstawowi zawodnicy. Jaki więc będzie cel? – Tak, wszystko jest nowe. Mamy młodą drużynę, nowego trenera. Czeka nas bardzo trudny sezon, bo wiele zespołów poważnie się wzmocniło. Myślę, że nasi zawodnicy mają potencjał i chcemy osiągnąć w lidze jak najlepszy wynik, choć zdajemy sobie sprawę, że o każdy punkt będzie niezwykle ciężko – przyznaje prezes Tycel.

Cuprum Lubin – APP Krispol Września 2:3
(19:25, 25:23, 25:22, 18:25, 12:15)

źródło: ks.cuprum.pl, miedziowe.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved