Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krispol najlepszy w Memoriale Tuszyńskiego

Krispol najlepszy w Memoriale Tuszyńskiego

fot. Gwardia Wrocław

W weekend we Wrześni rozegrany został III Memoriał im. Ryszarda Tuszyńskiego. Najlepszą drużyną okazali się gospodarze – APP Krispolu Września, którzy w finale 3:1 pokonali Gwardię Wrocław. Na trzecim miejscu uplasował się KPS Siedlce, wygrywając z Olimpią Sulęcin po tie-breaku.

Tuż po uroczystym otwarciu II Memoriału im. Ryszarda Tuszyńskiego do gry weszli siatkarze APP Krispolu Września i KPS-u Siedlce. Podopieczni trenera Kardasa pewniej otworzyli turniej przed własną publicznością, wygrywając dwa pierwsze sety do 21 i 20. Gospodarze nie poszli jednak za ciosem i w partii numer trzy to siedlczanie triumfowali 25:20. Siatkarze Witolda Chwastyniaka nie zdołali jednak odwrócić losów meczu. W czwartym secie lepiej zaprezentowali się zawodnicy Krispolu i to oni awansowali do finału. Szansę na rewanż siedlczanie będą mieli już niebawem. Oba zespoły zmierzą się ze sobą podczas pierwszej kolejki ligowej, zaplanowanej na 29 września we Wrześni.Po starciu gospodarzy z KPS-em na boisko wybiegły Olimpia Sulęcin i Gwardia Wrocław. Drużyny po raz drugi w krótkim czasie zagrały ze sobą spotkanie turniejowe. Tydzień temu we Wrocławiu po ciekawym meczu triumfowała Olimpia. We Wrześni sytuacja odwróciła się. Znacznie lepiej w spotkanie weszli wrocławianie i pierwsza partia powędrowała na ich konto. Najbardziej zacięty był drugi set. Dopiero po walce na przewagi ręce w geście triumfu mogli podnieść podopieczni trenera Lebiody. Trzecia partia, podobnie jak pierwsza, potoczyła się po myśli beniaminka I ligi. Zawodnicy Łukasza Chajca tym razem nie zdołali urwać Gwardii nawet seta, przegrywając do 19, 27 i 19.

APP Krispol Września – KPS Siedlce 3:1
(25:21, 25:20, 20:25, 25:18)
STS Olimpia Sulęcin – KS Gwardia Wrocław 0:3
(19:25, 27:29, 19:25)


Drugi dzień memoriału otworzył mecz pomiędzy KPS-em Siedlce a Olimpią Sulęcin. Pierwsze dwie partie po walce na swoim koncie zapisali siatkarze z Siedlec. W kolejnych sytuacja na boisku uległa diametralnej zmianie. Partię numer trzy podopieczni trenera Chajca wygrali do 21. W czwartej odsłonie Olimpia jeszcze bardziej dominowała i dzięki triumfowi do 17 doprowadziła do tie-breaka. W piątym secie nie brakowało ciekawych akcji. Ostatecznie po zaciętej walce górą byli zawodnicy KPS-u Siedlce. W szeregach siedlczan miał okazję zaprezentować się Shalev Saada, który został pozyskany w miejsce kontuzjowanego Damiana Dobosza.

Drugi mecz dnia, podobnie jak w sobotę, był okazją do rewanżu. Podczas turnieju we Wrocławiu Gwardia uległa Krispolowi 2:3. W finale Memoriału im. Ryszarda Tuszyńskiego lepiej w mecz weszli siatkarze z Wrześni. Chociaż gwardziści starali się prowadzić wyrównaną walkę, przegrali pierwszego seta do 23. W drugiej odsłonie sytuacja odwróciła się – 25:22 triumfowali przyjezdni. Podrażniło to ekipę gospodarzy, która przy wsparciu miejscowej publiczności ponownie pokazała się z lepszej strony, pozwalając przeciwnikom zdobyć 19 punktów. Siatkarze trenera Lebiody walczyli jednak do końca. W decydującym secie gra była niezwykle zacięta. Triumfatora tej odsłony wyłoniła dopiero walka na przewagi, podczas której więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Zwycięstwo 27:25 i 3:1 w całym meczu dało Krispolowi pierwsze miejsce w memoriale.

o 3. miejsce:
KPS Siedlce – STS Olimpia Sulęcin 3:2
(25:22, 25:23, 21:25, 17:25, 15:13)
finał:
APP Krispol Września – KS Gwardia Wrocław 3:1
(25:23, 22:25, 25:19, 27:25)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved