Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krispol najlepszy w Memoriale Tuszyńskiego

Krispol najlepszy w Memoriale Tuszyńskiego

W weekend we Wrześni rozegrany został III Memoriał im. Ryszarda Tuszyńskiego. Najlepszą drużyną okazali się gospodarze – APP Krispol Września, którzy w finale 3:1 pokonali Gwardię Wrocław. Na trzecim miejscu uplasował się KPS Siedlce, wygrywając z Olimpią Sulęcin po tie-breaku.

Tuż po uroczystym otwarciu II Memoriału im. Ryszarda Tuszyńskiego do gry weszli siatkarze APP Krispolu Września i KPS-u Siedlce. Podopieczni trenera Kardasa pewniej otworzyli turniej przed własną publicznością, wygrywając dwa pierwsze sety do 21 i 20. Gospodarze nie poszli jednak za ciosem i w partii numer trzy to siedlczanie triumfowali 25:20. Siatkarze Witolda Chwastyniaka nie zdołali jednak odwrócić losów meczu. W czwartym secie lepiej zaprezentowali się zawodnicy Krispolu i to oni awansowali do finału. Szansę na rewanż siedlczanie będą mieli już niebawem. Oba zespoły zmierzą się ze sobą podczas pierwszej kolejki ligowej, zaplanowanej na 29 września we Wrześni.

Po starciu gospodarzy z KPS-em na boisko wybiegły Olimpia Sulęcin i Gwardia Wrocław. Drużyny po raz drugi w krótkim czasie zagrały ze sobą spotkanie turniejowe. Tydzień temu we Wrocławiu po ciekawym meczu triumfowała Olimpia. We Wrześni sytuacja odwróciła się. Znacznie lepiej w spotkanie weszli wrocławianie i pierwsza partia powędrowała na ich konto. Najbardziej zacięty był drugi set. Dopiero po walce na przewagi ręce w geście triumfu mogli podnieść podopieczni trenera Lebiody. Trzecia partia, podobnie jak pierwsza, potoczyła się po myśli beniaminka I ligi. Zawodnicy Łukasza Chajca tym razem nie zdołali urwać Gwardii nawet seta, przegrywając do 19, 27 i 19.

APP Krispol Września – KPS Siedlce 3:1
(25:21, 25:20, 20:25, 25:18)
STS Olimpia Sulęcin –  KS Gwardia Wrocław 0:3
(19:25, 27:29, 19:25)

Drugi dzień memoriału otworzył mecz pomiędzy KPS-em Siedlce a Olimpią Sulęcin. Pierwsze dwie partie po walce na swoim koncie zapisali siatkarze z Siedlec. W kolejnych sytuacja na boisku uległa diametralnej zmianie. Partię numer trzy podopieczni trenera Chajca wygrali do 21. W czwartej odsłonie Olimpia jeszcze bardziej dominowała i dzięki triumfowi do 17 doprowadziła do tie-breaka. W piątym secie nie brakowało ciekawych akcji. Ostatecznie po zaciętej walce górą byli zawodnicy KPS-u Siedlce. W szeregach siedlczan miał okazję zaprezentować się Shalev Saada, który został pozyskany w miejsce kontuzjowanego Damiana Dobosza.

Drugi mecz dnia, podobnie jak w sobotę, był okazją do rewanżu. Podczas turnieju we Wrocławiu Gwardia uległa Krispolowi 2:3. W finale Memoriału im. Ryszarda Tuszyńskiego lepiej w mecz weszli siatkarze z Wrześni. Chociaż gwardziści starali się prowadzić wyrównaną walkę, przegrali pierwszego seta do 23. W drugiej odsłonie sytuacja odwróciła się – 25:22 triumfowali przyjezdni. Podrażniło to ekipę gospodarzy, która przy wsparciu miejscowej publiczności ponownie pokazała się z lepszej strony, pozwalając przeciwnikom zdobyć 19 punktów. Siatkarze trenera Lebiody walczyli jednak do końca. W decydującym secie gra była niezwykle zacięta. Triumfatora tej odsłony wyłoniła dopiero walka na przewagi, podczas której więcej zimnej krwi zachowali gospodarze. Zwycięstwo 27:25 i 3:1 w całym meczu dało Krispolowi pierwsze miejsce w memoriale.