Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Krakowianie zmierzyli się z mistrzem Polski

Krakowianie zmierzyli się z mistrzem Polski

AGH Kraków po serii sparingów z ZAKSĄ Strzelce Opolskie odbyła grę treningową z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Pierwszoligowiec zremisował z rywalami a najlepiej punktującym zawodnikiem w zespole z Krakowa był Daniel Gąsior. – Na pewno grupa pracowała fizycznie ciężko i solidnie. Pracowaliśmy też nad stworzeniem swojego stylu gry. Wierzę, że to wszystko przyniesie efekty i będziemy w stanie powalczyć z czołówką – mówił trener Andrzej Kubacki.

Już za tydzień o 17:00 AGH Kraków we własnej hali podejmie Exact Systems Norwida Częstochowa w ramach pierwszej kolejki Krispol I ligi. Krakowianie obyli już szereg meczów towarzyskich. Na zakończenie okresu przygotowawczego pierwszoligowiec z Krakowa zmierzył się z mistrzem Polski – Grupą Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Spotkanie odbyło się w Hali Azoty.Zespoły sety wygrywały na zmianę a po czterech partiach gra treningowa zakończyła się remisem. – Graliśmy w formule treningowej – wyjaśnił trener krakowskiej drużyny Andrzej Kubacki. – Był to nasz ostatni sprawdzian przed początkiem sezonu. Mamy jeszcze tydzień czasu na analizę naszych przygotowań, które rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, bo 15 lipca ­ dodał. W AGH najlepiej punktującym siatkarzem był zdobywca 20 punktów Daniel Gąsior (3 zagrywką, 12 atakiem i 5 blokiem). Po czternaście oczek dołożyli kapitan Patryk Łaba oraz Jakub Macyra.

Bardzo długie przygotowania już niebawem zostaną zakończone i krakowianie rozpoczną rywalizację na zapleczu PlusLigi. AGH w minionym sezonie walczył o utrzymanie. Po zakończeniu I ligi zespół przeszedł gruntowne zmiany, do drużyny dołączyło aż 10 zawodników. – Nie omijały nas problemy ze zdrowiem. Było trochę urazów, które utrudniały przygotowania. Raz brakowało atakującego, drugi raz przyjmującego. Na pewno grupa pracowała fizycznie ciężko i solidnie. Pracowaliśmy też nad stworzeniem swojego stylu gry. Wierzę, że to wszystko przyniesie efekty i będziemy w stanie powalczyć z czołówką KRISPOL I ligi mężczyzn – podkreślił Andrzej Kubacki.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle -AZS AGH Kraków 2:2
(20:25, 25:21, 21:25, 25:22)

źródło: 1liga.pls.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved