Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Kraków oficjalnie gospodarzem XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

Kraków oficjalnie gospodarzem XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera

To już pewne, że  XIV Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w tym roku odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Władze Krakowa podpisały umowę na organizację imprezy z prezesem Fundacji Huberta Jerzego Wagnera – Jerzym Mrozem. Podczas konferencji prasowej pojawiło się również sporo informacji dotyczących biletów. Będą one w wyjątkowo przystępnych cenach, a co ciekawe – każdy kibic będzie miał wpływ na to, jak wejściówka będzie wyglądała.

Memoriał będzie jedną z zaledwie trzech okazji w tym roku, aby zobaczyć naszą reprezentację w Polsce. Odbędzie się w dniach 17-19 maja z udziałem reprezentacji: Belgii, Bułgarii, Polski i Serbii.

Katarzyna Król – Zastępca Prezydenta Krakowa ds. Edukacji i Sportu:– Kraków w nowy rok wszedł z hasłem „Królujemy w sporcie”. Gościmy wielką siatkówkę – jest to ostatni sprawdzian przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich. Nasi mistrzowie odlecą po memoriale z Krakowa do Japonii. Wierzymy, że ten i przyszły rok będzie bogaty w siatkarskie emocje w Krakowie.

Jerzy Mróz – Prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera:

– W Polskim Związku Piłki Siatkowej poproszono mnie, aby zorganizować naszej kadrze 20 maja o 10:00 pożegnanie, bo odleci ona wówczas do Tokio. Bardzo bym chciał, żeby pojawiło się jak najwięcej kibiców i abyśmy tłumnie pożegnali naszych mistrzów świata. Wracamy do Krakowa, bo Kraków sportem stoi. Macie najpiękniejszą halę w Europie, jeśli nie na świecie. Rozmawiałem też z naszą gwiazdą – Margaret – która wystąpi ostatniego dnia tegorocznego memoriału. To przecież ona debiutowała dwa lata temu podczas memoriału w siatkarskim świecie i przyniosła naszym siatkarzom szczęście, bo przecież zdobyli mistrzostwo świata.

Grzegorz Wagner – Dyrektor SMS Szczyrk, syn Huberta Wagnera:

– Cieszę się, że kolejny raz memoriał trafił do Krakowa. Cieszę się też, że umowa z Jurkiem Mrozem nadal jest aktualna. Na początku powiedziałem: „Zgadzam się na memoriał, ale pod warunkiem, że będzie na najwyższym poziomie”. Z roku na rok jest jeszcze lepiej. Myślę, że to jedyny turniej, który utrzymał swoją formułę i wierzę, że będzie tak zawsze.

Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie:

– Mam nadzieję, że będzie to memoriał równie udany, co dwa lata temu. Wszystko wyszło znakomicie. Bardzo się cieszę, że wracamy z tą imprezą do Krakowa. Po mistrzostwach Europy w piłce ręcznej teraz – królować będzie siatkówka. Dowiedliśmy, że nasza hala jest najpiękniejsza i najlepsza. Zapraszam i mam nadzieję, że po turnieju będziemy mogli powiedzieć, że Kraków jest szczęśliwy, a następnym wydarzeniem będzie awans naszych siatkarzy do igrzysk olimpijskich.

Paweł Papke – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej:

– W tym roku stosunkowo rzadko możemy oglądać mistrzów świata w Polsce. Dlatego tym bardziej zapraszam do udziału w XIV memoriale. Jak zawsze Fundacja Huberta Jerzego Wagnera doskonale przygotowuje ten 3-dniowy spektakl. Co roku w Krakowie odbywają się najważniejsze siatkarskie wydarzenia. Hala jest pełna fajnych, głośnych kibiców, którzy kulturalnie i głośno dopingują. Naszym zawodnikom – wiem to od nich – znakomicie gra się w TAURON Arenie Kraków. Pomoc kibiców jest bardzo potrzebna. Ta mała częstotliwość grania powinna zmotywować fanów, aby wzięli udział w tym wydarzeniu.

źródło: Fundacja Wagnera

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved