Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > KPS Siedlce zwycięzcą turnieju w Hajnówce

KPS Siedlce zwycięzcą turnieju w Hajnówce

fot. kps.siedlce.pl

Drużyna SKS Hajnówka zajęła trzecie miejsce w turnieju o Puchar Burmistrza miasta Hajnówki. Najlepszy okazał się inny przedstawiciel zaplecza ekstraklasy – KPS Siedlce. Oba zespoły przygotowują się do nadchodzącego sezonu I ligi, który ruszy za nieco ponad miesiąc.

Towarzyski turniej w Hajnówce to były pierwsze gry kontrolne przygotowujących się do startu w I lidze siatkarzy SKS-u. Oprócz beniaminka I ligi z Hajnówki rywalizowały jeszcze II-ligowe drużyny Lechii Tomaszów Mazowiecki i Energi Ostrołęka oraz I-ligowy KPS Siedlce. Zdecydowanie najlepszy okazał się zespół z Siedlec, który wygrał trzy spotkania. Pozostałe zespoły zaliczyły po jednej wygranej i dwie porażki. – KPS wygrał turniej zasłużenie – stwierdził Paweł Blomberg, trener hajnowian. – O dalszej kolejności decydował stosunek setów, małe punkty i wypadło, że zajęliśmy trzecie miejsce. Oczywiście, że chciałoby się wygrywać, ale nie zawsze się udaje. Biorąc pod uwagę, na jakim jesteśmy etapie przygotowań, to jestem zadowolony. KPS zaczął przygotowania trzy tygodnie wcześniej niż my i ma już za sobą dwa turnieje. Starałem się dać pograć wszystkim zawodnikom. Na przykład w ostatnim meczu z Lechią graliśmy praktycznie drugą szóstką – powiedział szkoleniowiec.

Najlepszym zawodnikiem w ekipie SKS-u wybrano rozgrywającego Bartosza Małachowskiego. Niestety siatkarz, który był jednym z architektów awansu SKS-u na zaplecze PlusLigi, w zbliżających się rozgrywkach nie będzie mógł grać. – Bartek rozpoczął pracę w straży pożarnej i już niedługo wyjeżdża do Bydgoszczy na szkolenie, które potrwa do stycznia – wyjaśnił Blomberg. – My tak długo nie możemy czekać i ryzykować grę z jednym rozgrywającym. Szkoda, bo Bartek wypadł bardzo fajnie i chciałbym, aby został w drużynie. Tym bardziej, że w tej chwili trudno znaleźć dobrego zawodnika na tę pozycję. W kraju praktycznie już nie ma. Do piątego września ma do nas dojechać rozgrywający z zagranicy – zdradził Blomberg.Więcej przeczytasz w Gazecie Współczesnej

 

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved