Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS Siedlce zaczyna odkrywać karty

KPS Siedlce zaczyna odkrywać karty

fot. Janusz Mazurek

W wielu I-ligowych klubach dojdzie do rewolucji kadrowej. W KPS-ie Siedlce również będzie sporo nowych twarzy. Na razie wiadomo, że kontrakty przedłużono z dwoma zawodnikami, a pod skrzydła Witolda Chwastyniaka trafi między innymi Jakub Abramowicz.

Miniony sezon nie był zbyt udany dla KPS-u Siedlce. Drużyna prowadzona przez Witolda Chwastyniaka do końca rundy zasadniczej walczyła o awans do play-off, ale praktycznie na ostatniej prostej została wyprzedzona przez TSV Sanok, przez co o utrzymanie musiała walczyć z uczniami Szkoły Mistrzostwa Sportowego ze Spały. Ta sztuka udała jej się bez większego problemu, ale po sezonie zajdą w niej spore zmiany. Wprawdzie do roszad nie dojdzie na ławce trenerskiej, na której wciąż zasiadał będzie Witold Chwastyniak, a pomagał mu będzie Maciej Nowak. Do rewolucji dojdzie za to w składzie siedleckiej ekipy.Obecnie wiadomo, że kontrakty przedłużone zostały z dwoma zawodnikami, czyli Krzysztofem Gibkiem (przyjmujący) oraz Mateuszem Januszewskim (libero). Większość zespołu jednak będzie zupełnie nowa, a szkoleniowcy będą musieli szukać nowych filarów. Wszystko dlatego, że dotychczasowy „mózg” zespołu, czyli Bartosz Zrajkowski, wybrał ofertę Norwida Częstochowa, natomiast przyjmujący Jakub Urbanowicz zasilił szeregi grającego w PlusLidze Indykpolu AZS Olsztyn. Ponadto w barwach KPS-u nie zobaczymy już między innymi: Adama Sobolewskiego (atakujący), Michała Kądzioły (przyjmujący), Kamila Szaniawskiego i Karola Szczygielskiego (środkowi).

Na razie wiadomo, że do siedleckiego I-ligowca dołączy Jakub Abramowicz. To 20-letni środkowy, który jest wychowankiem MDK Warszawa, a ostatni sezon spędził w Karpatach Krosno, z którymi dotarł do turnieju półfinałowego II ligi.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved