Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS Siedlce zaczął odkrywać karty

KPS Siedlce zaczął odkrywać karty

Pierwsze wieści transferowe napłynęły z obozu KPS-u Siedlce. Drużyna z Mazowsza przejdzie rewolucję kadrową. Będzie miała 14 nowych zawodników w swoim składzie oraz nowego szkoleniowca. Przygotowania do sezonu zacznie 25 lipca, a w planach ma trzy turnieje towarzyskie.

Po zakończeniu sezonu przez pewien czas KPS Siedlce niepewny był dalszej swojej przyszłości. Ostatecznie jednak czarne chmury udało się rozpędzić, a klub przystąpi do I-ligowych rozgrywek w nadchodzącym sezonie. Jednak działacze musieli zacząć budowę składu od początku, bowiem żaden z zawodników nie zdecydował się na pozostanie w Siedlcach. Włodarze KPS-u zawarli porozumienie z PGE Skrą Bełchatów, na mocy którego do Siedlec wypożyczeni zostali trzej zawodnicy, którzy ostatni sezon spędzili w BBTS-ie Bielsko-Biała, czyli Wiktor Nowak (rozgrywający), Mikołaj Sawicki (przyjmujący) oraz Sebastian Adamczyk (środkowy). – Przewidujemy, że będzie to współpraca długofalowa. Zawsze w Siedlcach udaje nam się kogoś wychować. Ostatnim takim przykładem jest Łukasik, który teraz nawet Skrze by się przydał. Obecnie jest kilku ciekawych zawodników w I lidze, których można wziąć pod skrzydła, by później mogli aspirować do gry w Bełchatowie. Skra nie ma przewertowanej I ligi. Skupiona jest na innych ligach, a my ją znamy, możemy coś podpowiedzieć, zasugerować siatkarza, który pogra u nas przez sezon czy dwa, a później może starać się o angaż w Skrze – powiedział Maciej Nowak.W Siedlcach znalazło się także miejsce dla dwóch byłych zawodników mistrza I ligi, czyli Jakuba Krupińskiego (libero) oraz Mateusza Laskowskiego (przyjmujący). Pierwszy z nich o miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie z Szymonem Binkiem, który w przeszłości grał między innymi w klubie z Kielc, a ostatnio reprezentował barwy AGH AZS Kraków. – Skład będzie dość młody. Mam nadzieję, że będzie to drużyna walczaków. Na początku miałem sporo obaw czy uda nam się zebrać w miarę fajny skład, ale ostatecznie powinien on personalnie wyglądać bardzo ciekawie. Ci zawodnicy mają coś do udowodnienia – ocenił drugi szkoleniowiec KPS-u, który w nadchodzących rozgrywkach na ławce trenerskiej współpracował będzie z Mateuszem Grabdą.

Przygotowania do sezonu siedlczanie rozpoczną od 25 lipca. W planach mają trzy turnieje towarzyskie. Pierwszy z nich rozegrają w Lublinie. Następnie zorganizują towarzyskie zmagania w Siedlcach z udziałem Lechii Tomaszów Mazowiecki, APP Krispolem Września oraz Luk Politechniką Lublin. Tydzień przed startem rozgrywek KPS sprawdzi formę we Wrześni.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2019/2020

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved