Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS Siedlce prawie w komplecie, brakuje atakującego

KPS Siedlce prawie w komplecie, brakuje atakującego

KPS Siedlce niemal skompletował już skład na nadchodzący sezon. W drużynie zostało tylko dwóch zawodników z poprzednich rozgrywek, więc duet trenerski Witold Chwastyniak/Maciej Nowak będzie musiał budować zespół niemal od początku. Wciąż trwają jeszcze poszukiwania atakującego. Siedlczanie przygotowania do sezonu zaczną 30 lipca.

Miniony sezon dla KPS-u Siedlce nie był za bardzo udany. Drużyna prowadzona przez Witolda Chwastyniaka nie awansowała nawet do play-off. Wprawdzie wygrała rywalizację o utrzymanie z SMS-em PZPS Spała, ale był to wynik znacznie poniżej oczekiwań. Stąd też w międzysezonowej przerwie w siedleckiej ekipie zaszły spore zmiany. Opuścili ją między innymi: Bartosz Zrajkowski, Jakub Gontarewicz (rozgrywający), Adam Sobolewski i Mateusz Ogrodniczuk (atakujący), Michał Kądzioła, Jakub Urbanowicz (przyjmujący), Michał Podgórzak (libero), Kamil Szaniawski, Karol Szczygielski i Maciej Polański (środkowi). Działacze zdecydowali się na przedłużenie kontraktów jedynie z Mateuszem Januszewskim (libero) oraz Krzysztofem Gibkiem (przyjmujący). W KPS-ie pojawi się więc wiele nowych twarzy. Z Wrześni do Siedlec przenieśli się Krzysztof Antosik (rozgrywający) i Damian Dobosz (przyjmujący). Obaj ci zawodnicy mają stanowić o obliczu siedleckiego zespołu. Podobnie jak Patryk Łaba, który przez ostatnie lata reprezentował TSV Sanok. Na przyjęciu będzie występował też młody Daniel Grzymała. To 20-letni zawodnik, który ostatnio reprezentował MOS Wola Warszawa.Ciekawie prezentuje się środek siatki, bowiem na tę pozycję KPS pozyskał Romana Oronia z TSV Sanok. Szansę pokazania się w I lidze dostaną także dwaj inni środkowi. Pierwszym z nich będzie Radosław Sterna, który poprzedni sezon spędził w drugoligowym BAS-ie Białystok. Natomiast drugi to Jakub Abramowicz, który w minionych rozgrywkach grał w Karpatach Krosno. Z kolei konkurentem Antosika do gry w pierwszej szóstce będzie Dawid Wiczkowski. To wychowanek AKS-u Resovii Rzeszów, który ma za sobą rywalizację w zespołach z Niebylca i Białegostoku. Również z II ligi, a dokładniej z Orła Międzyrzecz do Siedlec przeniósł się atakujący Bartosz Kowalczyk. Skład ma uzupełnić młody libero, wychowanek KPS-u Adrian Potera, zaś działacze wciąż szukają jeszcze atakującego. – Wcześniej byliśmy już dogadani z zagranicznym zawodnikiem, ale ostatecznie do podpisania kontraktu nie doszło. Dlatego nadal szukamy. Chodzi nam o to, żeby ten siatkarz reprezentował odpowiedni poziom. Każda godzina praktycznie zmienia sytuację – powiedział Maciej Nowak, który zadowolony jest z poczynionych zmian personalnych. – Zrobiliśmy ciekawe transfery, ale brakuje nam jeszcze tej kropki nad i. Inną kwestią jest to, że w nadchodzącym sezonie liga będzie bardzo trudna. Wiadomo, że boisko wszystko zweryfikuje, ale na papierze wygląda na to, że I liga będzie bardzo silna. Wystarczy spojrzeć na składy poszczególnych zespołów, na zawodników z przeszłością w PlusLidze, którzy w nich się znaleźli. Wszystkie drużyny mają kogoś ciekawego w składzie – dodał drugi trener siedleckiej ekipy.

Początek przygotowań KPS-u został przewidziany na 30 lipca. Drużyna będzie przygotowywała się do sezonu we własnych obiektach. Pierwsze mecze sparingowe zagra na przełomie sierpnia i września, kiedy to zmierzy się ze Ślepskiem Suwałki. Następnie sama zorganizuje turniej towarzyski, w którym wezmą udział Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz Ślepsk Suwałki. W połowie września pojedzie na zmagania do Wrześni, gdzie zagrają APP Krispol, Gwardia Wrocław i Olimpia Sulęcin. Tydzień przed startem rozgrywek weźmie udział w turnieju, którego organizatorem będzie Norwid Częstochowa. – Mamy praktycznie zupełnie nową drużynę, więc grania przed sezonem musi być dużo. Trzeba rozegrać 12-15 spotkań, żeby odpowiednio przygotować się do rozgrywek ligowych – zakończył Maciej Nowak.

Skład KPS Siedlce na sezon 2018/2019:

Rozgrywający: Krzysztof Antosik, Dawid Wiczkowski
Środkowi: Jakub Abramowicz, Radosław Sterna, Roman Oroń
Libero: Mateusz Januszewski, Adrian Potera     
Atakujący: Bartosz Kowalczyk
Przyjmujący: Patryk Łaba, Damian Dobosz, Krzysztof Gibek, Daniel Grzymała 

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved