Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS Siedlce już w komplecie

KPS Siedlce już w komplecie

fot. Klaudia Piwowarczyk

KPS Siedlce odkrył karty przed sezonem 2019/2020. W zespole pojawiło się 14 nowych zawodników, a nowym jego szkoleniowcem będzie Mateusz Grabda. Przygotowania do sezonu siedlczanie zaczną od 25 lipca.

Wcześniej informowaliśmy już o pierwszych roszadach w KPS-ie Siedlce. Po zakończeniu minionego sezonu zaszły w nim ogromne zmiany. Na ławce trenerskiej nie zasiądzie już Witold Chwastyniak, który wybrał ofertę II-ligowej Avii Świdnik. Zastąpi go Mateusz Grabda, który ostatnio prowadził Buskowiankę Kielce. Pisaliśmy już także o pierwszych nowych twarzach w zespole, czyli Wiktorze Nowaku (rozgrywający), Sebastianie Adamczyku (środkowy), Mikołaju Sawickim i Mateuszu Laskowskim (przyjmujący) oraz Szymonie Bińku i Jakubie Krupińskim (libero).To jednak nie koniec, bowiem pod skrzydła Mateusza Grabdy ponownie trafią zawodnicy, którzy pracowali z nim w minionym sezonie w Kielcach. Mowa o Adamie Woźnicy (środkowy) oraz Marcinie Karakule (rozgrywający), który w połowie minionych rozgrywek przeniósł się do Chemika Bydgoszcz. W Siedlcach znalazło się także miejsce dla Aleksandra Maziarza, który ostatnio grał w Stoczni Szczecin. W ataku o miejsce w podstawowym składzie rywalizować będą ze sobą Patryk Napiórkowski i Łukasz Zugaj. Pierwszy z nich ma już na koncie brązowy medal I ligi wywalczony z APP Krispolem Września, a ostatnio grał w Mickiewiczu Kluczbork. Z kolei drugi z nowych atakujących KPS-u ostatnio występował w Politechnice Lubelskiej w II lidze. Z drugiego z beniaminków zaplecza PlusLigi do Siedlec przeniósł się za to środkowy, Patryk Szymański.

Na powrót do Polski zdecydowało się także dwóch przyjmujących. Są nimi Krzysztof Gulak, który ostatnio grał w Belgii (Axis Guibertin) oraz Michał Wójcik, który miniony sezon spędził we Włoszech, broniąc barw Aqua Foteviva Apuana Livorno. – Skład będzie dość młody. Mam nadzieję, że będzie to drużyna walczaków. Na początku miałem sporo obaw czy uda nam się zebrać w miarę fajny skład, ale ostatecznie powinien on personalnie wyglądać bardzo ciekawie. Ci zawodnicy mają coś do udowodnienia – ocenił Maciej Nowak.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn na sezon 2019/2020

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved