Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS Kęty zostaje w I lidze, Energa Omis spada o klasę niżej

KPS Kęty zostaje w I lidze, Energa Omis spada o klasę niżej

Siatkarzom Energi Omis Ostrołęka nie udało się przedłużyć rywalizacji o utrzymanie w I lidze. Podopieczni Andrzeja Dudźca przegrali u siebie z KPS-em Kęty 0:3. Kluczowa dla losów meczu okazała się druga partia, którą gospodarze przegrali po walce na przewagi. Dzięki temu gracze znad Soły pozostali na zapleczu PlusLigi, a zespół z Ostrołęki spadł do II ligi.

Początek spotkania był dość nerwowy, zwłaszcza po stronie ostrołęczan, którzy popełniali sporo błędów, choć wynik oscylował wokół remisu. Dopiero punktowa zagrywka Bartłomieja Klutha, a następnie pomyłka w ataku Ernesta Plizgi spowodowała, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować przyjezdni. W pewnym momencie ich przewaga urosła do pięciu oczek. Wówczas o przerwę poprosił Andrzej Dudziec. Wydawało się, że przyniesie ona skutek, bowiem udana kontra Piotra Cichockiego i szczelne zastawienie spowodowały, że różnica pomiędzy oboma zespołami zmalała do dwóch punktów. Wyrównana walka nie trwała jednak długo. Błędne zbicie Rafała Faryny oraz pojedyncza czapa Jakuba Czubińskiego sprawiły, że kęczanie poczynali sobie na boisku coraz pewniej. Jedynie Patryk Szwaradzki próbował im się przeciwstawić, ale to było zdecydowanie zbyt mało. Graczom Energi Omis brakowało skuteczności w ataku, a na ich poczynania duży wpływ miał fakt, że porażka w tym meczu wiązała się ze spadkiem do II ligi. W końcówce premierowej odsłony KPS zdominował boiskowe wydarzenia. Udaną kiwką popisał się Jan Tomczak, za to pomyłka w ataku Rafała Obermelera była ukoronowaniem postawy siatkarzy znad Narwi w tej części spotkania, którą przegrali 14:25.W drugą partię lepiej weszli gospodarze, którzy po udanej zagrywce Plizgi wysforowali się na prowadzenie, ale nie cieszyli się z niego zbyt długo, ponieważ w ataku nie popisał się Faryna, a wynik zaczął oscylować wokół remisu. Oba zespoły popełniały bardzo dużo błędów, a prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. W szeregach gospodarzy zaczął przełamywać się Faryna, a po drugiej stronie siatki silnym ogniwem byli środkowi. Dopiero udana kontra Plizgi pozwoliła Enerdze Omis uciec od rywali na dwa oczka. Taka sytuacja utrzymywała się przez dłuższy czas, bowiem coraz lepiej radził sobie Faryna, choć próbowali odpowiadać mu Kluth i środkowi zespołu z Kęt. Wydawało się, że gracze znad Narwi dowiozą prowadzenie do końca, lecz as serwisowy Kordiana Szpyrki dał gościom upragniony remis. Więcej zimnej krwi w decydujących momentach zachowali kęczanie, którzy po błędzie Cichockiego zwyciężyli 27:25.

KPS lepiej rozpoczął też trzecią odsłonę, na początku której asem serwisowym popisał się Tomczak. Ale ostrołęczanie szybko wrócili do gry, blokując zbicia Klutha. W kolejnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie, a oba zespoły udane zagrania przeplatały błędami. Po pierwszym czasie technicznym dobrą zagrywką popisał się Jakub Lewandowski, a udana kontra Czubińskiego spowodowała, że na trzy oczka od gospodarzy uciekli podopieczni Marka Błasiaka. Chwilę później w ataku pomylił się Daniel Ostrowski, a sytuacja graczy znad Narwi robiła się coraz trudniejsza. Za to goście byli coraz bliżej utrzymania się w I lidze, po udanym zagraniu Mateusza Błasiaka wygrywali oni już 16:11. Na chwilę nadzieję ostrołęczanom na odrobienie strat dał Szwaradzki, ale po kiwce Lewandowskiego strata Energi Omis wciąż wynosiła pięć oczek. Dopiero przy zagrywce Cichockiego gospodarzom udało się wrócić do gry. Nie przełamali jednak przeciwników, a decydująca dla losów spotkania okazała się czapa na Plizdze i pomyłka w ataku Szwaradzkiego. Ostatecznie ta część spotkania padła łupem siatkarzy znad Soły 25:22, a punkt na wagę utrzymania dał im Mateusz Bogus.

Energa Omis Ostrołęka – KPS Kęty 0:3
(14:25, 25:27, 22:25)

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3:0 dla KPS-u Kęty

Zobacz również
Wyniki play-off I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved