Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > KPS Kęty nie zagra w I lidze

KPS Kęty nie zagra w I lidze

Mimo że KPS Kęty został zgłoszony do rywalizacji na zapleczu PlusLigi, to nie weźmie w niej udziału. Działacze klubu znad Soły nie zdołali zgromadzić środków finansowych pozwalających na zbudowanie drużyny, która mogłaby walczyć w I lidze. KPS jest już kolejnym zespołem, który nie przystąpi do rywalizacji na tym szczeblu rozgrywkowym.

Mimo że Kęty w Polsce rozpoznawalne są dzięki siatkówce i mają takich ambasadorów jak Piotr Gruszka i Mateusz Mika, to nie będą miały siatkówki na szczeblu centralnym. Od kilku lat zespół znad Soły rywalizował na zapleczu PlusLigi, ale ostatnie miesiące były dla niego bardzo trudne. Mimo że utrzymał się na tym szczeblu rozgrywkowym, to przez brak środków finansowych jego dalsza gra w I lidze stała pod dużym znakiem zapytania. – Jeśli nie będziemy mieli jednego pewnego sponsora, wokół którego będziemy mogli budować budżet klubu w oparciu o mniejsze firmy i dotacje z urzędu, to nie ma sensu dalej tego kontynuować – mówił Strefie Siatkówki na początku czerwca prezes, a zarazem szkoleniowiec KPS-u.

Później pojawiła się informacja o wycofaniu zespołu z rozgrywek, ale… został on do nich zgłoszony. W Kętach próbowano utrzymać siatkówkę na I-ligowym poziomie. Długo nie składano broni, lecz 30 sierpnia zapadła ostateczna decyzja o wycofaniu kęckiej drużyny z rywalizacji. – Mieliśmy zagwarantowane pewne finansowanie od stycznia. Musieliśmy tylko przetrwać pierwszą rundę, ale nasze rozmowy nie przyniosły rezultatu. Jeszcze wczoraj toczyliśmy negocjacje, ale nie było światełka w tunelu – powiedział Marek Błasiak. – Tworzyliśmy wokół klubu fajną atmosferę. To nie jest tylko kwestia, że zabraknie nas w I lidze. Bo została zburzona gdzieś chęć trenowania w młodszych grupach. Wokół I ligi toczyło się takie życie społeczne. Zostało nam niezbyt dużo sprzymierzeńców. Zabrakło nam ogólnego wsparcia i traktowania siatkówki jako dobra społecznego. Na razie będziemy jeszcze próbowali działać z młodzieżą, ale nie wiem, jak długo będziemy funkcjonowali. Czujemy się wypaleni. Przecież można zbudować dom, a jak ktoś go zburzy, to w tym miejscu już nie ma się ochoty budować – dodał działacz klubu znad Soły.Przypomnijmy, że kilka tygodni temu z walki na tym samym szczeblu rozgrywkowym wycofał się Camper Wyszków, którego miejsce zajął Norwid Częstochowa. Obecnie więc I liga liczy jedenaście zespołów. Niewykluczone, że właśnie w takim okrojonym składzie wystartuje już na przełomie września i października.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved