Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Izabela Kowalińska: To był mecz o trzecie miejsce

Izabela Kowalińska: To był mecz o trzecie miejsce

fot. Michał Szymański

ŁKS Commercecon Łódź zrewanżował się rywalkom z tego samego miasta i bardzo pewnie wygrał, drugie w tym sezonie, derby Łodzi. Mecz oprócz prestiżu dla mistrzyń kraju był szansą na zakończenie rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet na trzecim miejscu. To się udało, a bardzo duży wkład w zwycięstwo miała atakująca – Izabela Kowalińska, do której powędrowała statuetka MVP tego spotkania.

ŁKS Commercecon Łódź przez większość spotkania dyktował warunki derbowego meczu. Zaczynając od świetnej zagrywki podopieczne Giuseppe Cuccariniego pokazały zupełnie inną twarz, niż tę widzianą w spotkaniu z BKS-em Stal Bielsko-Biała.  – Jestem zadowolona z gry naszego zespołu. Dla nas to był bardzo ważny mecz. Po pierwsze derby, które zawsze są emocjonujące, a po drugie to był mecz o trzecie miejsce, więc dla nas bardzo ważny. Bardzo się cieszymy, że udało się go wygrać – mówiła atakująca, Izabela Kowalińska. – W ataku grało nam się bardzo dobrze, ale ja z boiska miałam takie poczucie, że bardzo dobrą pracę zrobiłyśmy blokiem. Dzięki temu, że przytrzymałyśmy dziewczyny z Budowlanych blokiem, one trochę „siadły”. To był największy klucz do zwycięstwa – dodała MVP.Mistrzynie kraju były nastawione do prestiżowego meczu bardzo ofensywnie i dobrze czytały grę rywalek. – My standardowo miałyśmy tak jak przed każdym meczem trzy odprawy. Myślę, że trener spędził kilka dobrych godzin analizując grę naszych rywalek. Trener nie powiedział nam przed tym spotkaniem nic szczególnego. Przed meczem derbowym nie trzeba nikogo dodatkowo motywować i myślę, że każda wie jak jest ważny i dla kibiców i dla klubu – wyjaśniła kapitan ŁKS-u.

Oglądając tak grający ŁKS z pewnością można mieć nadzieję na dobry wynik zespołu na koniec sezonu. Środkowa Joanna Pacak przyznała, że zespół ma coraz większą chęć osiągnięcia końcowego sukcesu. – Patrzę na moją drużynę, widziałam już różne spotkania, i lepsze i gorsze, i widzę, że każda z nas mocno pragnie osiągnąć taki wynik jak w zeszłym sezonie, pragnie wygrywać. Jestem w stanie uwierzyć w to, że stać nas na kolejne mistrzostwo – zadeklarowała. Wiadomo już, że ŁKS Commercecon Łódź zmierzy się w ćwierćfinale z Bankiem Pocztowym Pałacem Bydgoszcz. Gdy zespoły spotykały się w trakcie fazy zasadniczej, to młody i ambitny bydgoski zespół pokazał charakter, ale nie udało mu się urwać żadnych punktów Łódzkim Wiewiórom. Łódzko-bydgoska konfrontacja zaplanowana jest wstępnie na 15 marca w Łodzi, 22 marca w Bydgoszczy i ewentualnie 29 marca w Łodzi. Daty mogą jednak ulec drobnym zmianom w przypadku transmisji telewizyjnych.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved