Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Polskie pary zakończyły rywalizację w grupie porażką

Polskie pary zakończyły rywalizację w grupie porażką

Po dwóch gładko wygranych pojedynkach w zestawieniu A World Touru w Antalyi Maciej Kosiak i Maciej Rudol stoczyli pojedynek o pierwszą lokatę w grupie. Zadanie okazało się trudne, a turniejowa „jedynka” za silna dla polskiej pary. W ostatnim meczu grupowym polegli też Bartosz Łosiak i Piotr Kantor.

Maciej Kosiak i Maciej Rudol w dwóch pierwszych starciach grupy A nie stracili nawet seta. W ostatnim starciu ich rywalami byli jednak silni Łotysze, rozstawiony z numerem „1” duet Samoilovs/Smedins J. Przeciwnicy od początku wyraźnie przeważali, od pierwszych akcji prezentując wysoki poziom gry. Po półgodzinnej walce to oni schodzili z boiska z bezpośrednim awansem do drugiej rundy. Polska dwójka Kosiak/Rudol zajęła więc drugą lokatę w swoim zestawieniu i w sobotę rozpocznie walkę od pierwszej rundy pucharowej.

W podobnej sytuacji byli Bartosz Łosiak i Piotr Kantor, którzy w meczu z rosyjskim duetem – Stojanowski/Jarzutkin rywalizowali o pierwsze miejsce w grupie. Jednak drugiej polskiej parze również nie udało się zakończyć zmagań grupowych bez porażki i od razu awansować do II rundy zmagań. Zdecydowanie bardziej wyrównana była premierowa odsłona pojedynku, w której biało-czerwoni mieli szansę na rozstrzygnięcie jej na swoją korzyść. Ale wygrana Rosjan sprawiła, że w drugim secie zyskali oni wiatr w żagle i osiągnęli większą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, w efekcie czego po niespełna półgodzinnej walce triumfowali 2:0, a Polacy jutrzejsze zmagania rozpoczną od I rundy.

Samoilovs/Smedins J. LAT [1] – Kosiak/Rudol POL [16] 2:0
(21:14, 21:15)

Łosiak/Kantor POL [6] – Stojanowski/Jarzutkin RUS [11] 0:2
(18:21, 16:21)