Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Kornelia Moskwa: Zabrakło nam zadziorności i realizowania założeń taktycznych

Kornelia Moskwa: Zabrakło nam zadziorności i realizowania założeń taktycznych

fot. Łukasz Krzywański

– Chciałyśmy za wszelką cenę wejść w nowy rok jak najlepiej, czyli z wygraną za trzy punkty. Walczyłyśmy z zespołem, z którym przegrałyśmy w pierwszej rundzie. Dlatego miałyśmy dodatkową motywację, żeby z nim wygrać. Niestety, zagrałyśmy bardzo źle taktycznie. Nie realizowałyśmy swoich założeń. Myślę, że to zadecydowało o porażce – powiedziała po przegranej z PTPS-em środkowa BKS-u Stali, Kornelia Moskwa.

Siatkarki BKS-u Stali Bielsko-Biała nieudanie zainaugurowały zmagania ligowe w 2020 roku. Przegrały bowiem przed własną publicznością z niżej notowanym Eneą PTPS-em Piła. Po spotkaniu nie ukrywały rozczarowania ostatecznym wynikiem. – Wyszłyśmy na mecz bardzo skoncentrowane. Chciałyśmy za wszelką cenę wejść w nowy rok jak najlepiej, czyli z wygraną za trzy punkty. Walczyłyśmy z zespołem, z którym przegrałyśmy w pierwszej rundzie. Dlatego miałyśmy dodatkową motywację, żeby z nim wygrać. Niestety, zagrałyśmy bardzo źle taktycznie. Nie realizowałyśmy swoich założeń. Myślę, że to zadecydowało, tym bardziej, że dziewczyny z Piły grały to, co chciałyśmy. Nie kończyłyśmy piłek w ataku, które rywalki broniły, a potem kiwały w środek. Przytrafiały nam się także głupie błędy, które zaważyły na tej porażce – oceniła Kornelia Moskwa, zawodniczka bialskiej drużyny, która już po raz drugi w tym sezonie musiała uznać wyższość pilskiego przeciwnika. Czy to znaczy, że PTPS ma patent na zawodniczki z Bielska-Białej? – Nie nazwałabym tego patentem. Po prostu w Pile grają dziewczyny, które nigdy się nie poddają. Zawsze walczą do końca. Widać, że mają dobrą atmosferę w zespole. Nam zabrakło w tym meczu zadziorności oraz realizowania założeń taktycznych – dodała środkowa zespołu z Bielska-Białej.Odmienne nastroje panowały w PTPS-ie, który już po raz drugi w tym sezonie pokonał podopieczne Bartłomieja Piekarczyka. Ten mecz bardzo przypominał pierwszy pojedynek u nas. Przed spotkaniem trener mówił nam, że jeśli będziemy dobrze zagrywać, to mamy szansę powtórzyć wynik z Piły. Od drugiego seta zaczęłyśmy lepiej zagrywać. Myślę, że był to główny powód tego jak ten mecz dalej się potoczył – skomentowała Paula Słonecka. Mimo że w PTPS-ie nie ma czołowych zawodniczek LSK, to jednak podopieczne Mirosława Zawieracza bardzo dobrze sobie radzą. Według jednej z liderek pilskiego zespołu kluczem do ich sukcesów jest waleczność i zespołowość. – Wygrywamy spotkania przez to, że gramy bardzo zespołowo, że mamy fajną atmosferę w drużynie, że walczymy do końca. Nie jest ważny dla nas wynik. Niezależnie od tego czy wygrywamy dziesięcioma punktami czy przegrywamy pięcioma zawsze się wspieramy i walczymy o każdą piłkę. Jest to nasz główny argument w walce ze wszystkimi przeciwnikami – zakończyła przyjmująca ekipy z Wielkopolski.

źródło: BKS Bielsko-Biała - YouTube, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved