Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kornelia Moskwa: Bardzo chciałyśmy grać

Kornelia Moskwa: Bardzo chciałyśmy grać

fot. Łukasz Krzywański

BKS Stal Bielsko Biała w trzech setach pokonał bydgoszczanki i utrzymał kontakt z czołówką ligi. Zarówno Kornelia Moskwa z BKS-u, jak i Magdalena Mazurek z Pałacu podkreślały po meczu, że kluczem do zwycięstwa bielszczanek w tym meczu była dobra obrona. Środkowa gospodyń podkreśliła również, że na dyspozycję jej drużyny wpłynął głód gry, bo od ostatniego meczu zespołu o punkty minęło kilkanaście dni. 

Nie spodziewałyśmy się, że wygramy to w trzech setach, aczkolwiek chciałyśmy. Nie grałyśmy meczów praktycznie jedenaście dni, dlatego bardzo chciałyśmy grać, szczególnie przy naszych kibicach i w naszej hali i chciałyśmy wygrać, bo jak się ogląda tabelę, to mamy sześć meczów i jesteśmy trochę z tym do tyłu. Po prostu napędzałyśmy się dzisiaj, chciałyśmy zwyciężyć i nam się udało – powiedziała Kornelia Moskwa.Teraz jest jeszcze czas żeby cieszyć się dzisiejszym zwycięstwem, jest ekstra. Od czwartku natomiast będziemy się przygotowywać do meczu z Wisłą Warszawa. Nie wiemy jeszcze co tam się będzie działo, ale nastawiamy się na zwycięstwo oczywiście. Po to tam jedziemy, to jest nasza pasja i praca. Chcemy zwyciężać, zdobywać punkty i pchać się do tej czołówki tabeli. Zobaczymy co będzie dalej – dodała środkowa BKS-u.

Zawodniczka z Bielska-Białej nie uważa jednak, aby zwycięstwo przyszło jej drużynie łatwo i docenia wkład całego zespołu w zdobycie trzech punktów – Dziś nie było tak spokojnie. Miałyśmy momenty, w których przegrywałyśmy akcje seriami, jednak były  tez serie na naszą korzyść. To też cieszy. Miałyśmy założenie ryzykownej zagrywki, dlatego też tyle serwisów popsułyśmy, ale z takim zespołem jak Pałac trzeba zagrywać ryzykownie, nie można oddawać im piłki za darmo. Myślę, że wygrałyśmy dziś obroną, bo każdą piłkę odczytałyśmy, dziewczyny super się spisały w defensywie i wyprowadzałyśmy skuteczne kontry. Wygrałyśmy dziś zespołem  – zakończyła Moskwa.

Magdalena Mazurek nie ukrywała po meczu, że celem drużyny była zdobycz punktowa – Spodziewałyśmy się przede wszystkim, że wywieziemy stąd punkty. Szkoda przede wszystkim pierwszego seta, w którym miałyśmy prowadzenie i nie potrafiłyśmy tej przewagi utrzymać do końca. Myślę, że to brak koncentracji, ale nie wiem z czego ta nerwowość mogłaby wynikać. To samo było w trzecim secie i ciężko było się oderwać od tego, żeby tą przewagę utrzymać. Rozgrywająca Pałacu dodała, że w tym spotkaniu jej drużyna nie zagrała tego, na co stać bydgoski zespół – Musimy spojrzeć na ten mecz, jak na zimny prysznic i pomyśleć, co mogłybyśmy poprawić, bo to nie była dziś nasza gra. Potrafimy duże lepiej grać i wielokrotnie to pokazywałyśmy, natomiast trzeba teraz szybko o tej porażce zapomnieć, wyciągnąć wnioski i przygotowywać się do następnego spotkania. 

Na koniec Mazurek skomplementowała grę rywalek, podkreślając jednak, że dobra siatkówka w wykonaniu BKS-u wynikała głównie z nie najlepszej formy Pałacu we wczorajszym meczu – Byłyśmy dobrze przygotowane taktycznie na drużynę z Bielska. Wiedziałyśmy gdzie mamy zagrywać i co przeciwniczki grają. Myślę, że to głównie nasza gra spowodowała, że bielszczanki mogły grać swoją siatkówkę, nie robiły tylu błędów co my, bardzo dobrze broniły i trzymały blok. 

źródło: BKS Bielsko-Biała - YouTube, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved