Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Kornelia Moskwa: Chcemy dalej wygrywać

fot. Łukasz Krzywański

BKS Stal Bielsko-Biała świetnie rozpoczął sezon Ligi Siatkówki Kobiet. Na siedem rozegranych spotkań przegrał dwa – w drugiej i trzeciej kolejce. Od tamtej pory odnosi zwycięstwa i jest na fali wznoszącej.  – Skupiamy się na naszej grze, chcemy się rozwijać i wygrywać mecze – mówi Kornelia Moskwa, środkowa i kapitan bielskiego zespołu.

W ostatniej kolejce bielszczanki wygrały z Wisłą Warszawa, najsłabszą drużyną LSK. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo, bowiem podopieczne Agnieszki Rabki w pierwszych dwóch setach wysoko postawiły rywalkom poprzeczkę, a trzeciego wygrały. Dopiero w czwartej partii bielszczanki wygrały spotkanie i wywiozły ze stolicy trzy punkty. –  To, że warszawianki są na ostatnim miejscu absolutnie nie dyskwalifikuje ich do tego, aby nie mogły wygrywać meczów. To jest walczący zespół, dziewczyny podbijają dużo piłek. Nastawiałyśmy się na ciężki bój, na to, że będą długie akcje. Wiedziałyśmy, że musimy złamać rywalki i wygrać nasze akcje. W trzecim secie skupiłyśmy się nie na nasze grze, tylko na przeciwniku. O przegranej zadecydowała duża ilość błędów, dekoncentracja i brak cierpliwości. Po dwóch setach myślałyśmy, że samo się wygra, a dziewczyny z Wisły walczyły o każdą piłkę. Na szczęście wywiozłyśmy z Warszawy trzy punkty – powiedziała po spotkaniu z Wisłą Warszawa Kornelia Moskwa, kapitan BKS Stal Bielsko-Biała.Wygrane stawiają bielski zespół w gronie drużyn, które mogą sporo namieszać w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Również kalendarz rozgrywek ułożył się dla nich pomyślnie, bowiem na początku podopieczne Bartłomieja Piekarczyka zmierzyły się z drużynami ze środka tabeli. W siedmiu rozegranych spotkaniach doznały tylko dwóch porażek. Przegrane z Enea PTPS Piła i DPD Legionovią Legionowo nie podcięły zawodniczkom skrzydeł, wręcz przeciwnie – sprawiły, że do każdego kolejnego spotkania podchodziły bardziej skoncentrowane. – W niektórych meczach byłyśmy faworytem, w innych nie. Skupiamy się przede wszystkim na naszej grze, chcemy się rozwijać i wygrywać. Nasz zespół zbudowany jest z młodych zawodniczek, więc na każdym elemencie gry będziemy się skupiać. Wiadomo, że siatkówka to gra błędów, ale to dobre przyjęcie, atak i obrona tworzą całość. Będziemy chciały dalej wygrywać – zapowiada środkowa bielskiej drużyny.

Teraz przed jej zespołem cztery ważne spotkania z najlepszymi zespołami poprzedniego sezonu. Pierwszym rywalem jest rzeszowski Developres SkyRes. – Zwycięstwa budują pewność siebie i atmosferę w zespole, choć tę akurat mamy świetną. Chcemy to podtrzymać. W piątek zmierzymy się z Developresem SkyRes Rzeszów. Podejdziemy do tego meczu skoncentrowane i będziemy chciały pokazać dobrą siatkówkę, którą jeszcze nie do końca zaprezentowałyśmy. Zmierzymy się z wysokiej klasy przeciwnikiem. Rzeszowianki mają świetny zespół i dla nas będzie to dobry sprawdzian. Nie możemy już się doczekać tego meczu. Mamy mało czasu na przygotowania, ale wierzę, że przygotujemy się i pokażemy dobrą siatkówkę – zakończyła Kornelia Moskwa.

 

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved