Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Kontuzja wykluczy Sama Deroo z turnieju finałowego PP

Kontuzja wykluczy Sama Deroo z turnieju finałowego PP

W drugim secie meczu ćwierćfinałowego Pucharu Polski siatkarzy ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE Skra Bełchatów (3:0) kontuzji doznał Sam Deroo. Przyjmujący ZAKSY opuścił parkiet i do końca spotkania już nie zagrał.

Sytuacja miała miejsce w drugim secie spotkania, przy stanie 10:4 dla gospodarzy. Deroo skoczył do ataku i poczuł ból w łydce. Po chwili opuścił parkiet. Zmienił go Rafał Szymura.

W trakcie meczu komentatorzy Polsatu Sport Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz poinformowali, że Belg doznał urazu mięśnia dwugłowego łydki. – Sztab medyczny miał kwaśne miny. Nie chcieli nic powiedzieć. Trzeba trochę poczekać. Badania pokażą, czy to jest nadciągnięcie, czy naderwanie – powiedział Kadziewicz.

Jak się okazało, Sam Deroo będzie pauzował kilkanaście dni. Co za tym idzie, nie wystąpi w turnieju finałowym Pucharu Polski.

źródło: polsatsport.pl