Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kontuzja Wilfredo Leona

Kontuzja Wilfredo Leona

fot. Katarzyna Antczak

Wilfredo Leon doznał kontuzji nogi w meczu rosyjskiej Superligi, w którym jego Zenit Kazań ograł na wyjeździe Dynamo LO 3:0 (25:18, 25:21, 25:19). Kubańczyk z polskim paszportem niefortunnie lądował pod siatką w secie trzecim i nie mógł kontynuować gry. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz siatkarza.

Zenit Kazań pewnie ogrywał Dynamo LO na jego terenie po dwóch setach prowadził 2:0, w trzecim już 15:10. Po jednym z ataków Wilfredo Leon niefortunnie lądował pod siatką, doznając urazu nogi i musiał opuścić parkiet. Na razie nie wiadomo, jak poważny jest uraz Kubańczyka z polskim paszportem oraz ile może potrwać jego przerwa w grze.Baliśmy się, że uszkodził ścięgno Achillesa, ale na razie nie wiadomo, jak poważny jest jego uraz. To nasz kluczowy zawodnik, mamy nadzieję, że przerwa w grze nie potrwa długo. Leon mógł tylko skręcić kostkę, mam nadzieję, że tak było – mówił po meczu libero mistrzów Rosji, Aleksiej Werbow.

Cała sytuacja nie wyglądała dobrze, Leon lądował pod siatką w ataku i oparł nogę na nodze jednego z rywali. Takie sytuacje często mają miejsce w meczach siatkówki, nie wiadomo tylko, jak długo potrwa jego przerwa w grze. Zenit Kazań jest obecnie liderem Superligi, wygrał dziesięć z dziesięciu rozegranych pojedynków.

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved