Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kontuzja Rafaela Redwitza, pech akademików

Kontuzja Rafaela Redwitza, pech akademików

fot. Katarzyna Antczak

Po trzech miesiącach przerwy w grze w Gdańsku na boisko wrócił atakujący AZS-u Felipe Airton Bandero. Niestety, w meczu z Lotosem kontuzji doznał Rafael Redwitz. Można więc powiedzieć, że pech akademików nie opuszcza.

Rozgrywający AZS-u w czwartym secie skręcił staw skokowy i wygląda na to, że kontuzja jest dość poważna. Diagnozy lekarskiej jeszcze nie ma, rozgrywającego czekają badania, ale z naszej wiedzy wynika, że Rafael Redwitz przez jakiś czas będzie musiał pauzować. Więcej będzie wiadomo po powrocie drużyny do Częstochowy.



AZS od początku sezonu nie może ustabilizować składu. Felipe Airton Bandero już w drugim ligowym spotkaniu doznał poważnej kontuzji i na powrót na boisko czekał trzy miesiące. Wrócił na nie na własną odpowiedzialność. Podczas przerwy w rozgrywkach pojechał na konsultacje lekarskie do Szwajcarii, sprowadził też rehabilitanta z Brazylii i mimo że polscy lekarze mu odradzali, w Gdańsku postanowił zagrać. Dziś wygląda na to, że jest w niezłej dyspozycji i może być silnym punktem drużyny. Kontuzja Redwitza to, niestety, poważne osłabienie. Trenerzy mają co prawda do dyspozycji drugiego rozgrywającego, ale Tomasz Kowalski to po pierwsze nie ta klasa co Redwitz, a po drugie trzeba pamiętać, że większość sezonu przesiedział na ławce rezerwowych. Czy będzie w stanie zastąpić Rafę i z jakim skutkiem, okaże się już w najbliższą sobotę w Radomiu, gdzie AZS zmierzy się z rewelacją pierwszej rundy Cerradem Czarnymi Radom.

Więcej w serwisie czestochowa.sport.pl

źródło: czestochowa.sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved