Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Kontuzja Natalii Mędrzyk

Kontuzja Natalii Mędrzyk

fot. Łukasz Krzywański

Natalia Mędrzyk nabawiła się urazu stopy i nie wyjechała na zgrupowanie reprezentacji Polski. 

Przyjmująca Chemika jest członkinią kadry Jacka Nawrockiego. Reprezentacja w niedzielę wieczorem wyleciała na mecze sparingowe do Brazylii, jednak na pokładzie samolotu zabrakło Natalii Mędrzyk, która zmaga się ze zmęczeniowym złamaniem kości śródstopia.– Prawda jest taka, że stopa pobolewała mnie od jakiegoś czasu, ale nie oszukujmy się, którego sportowca nic nie boli? Każdemu coś dolega. Po turnieju w Montreux ból zdecydowanie się nasilił. Dlatego lekarze Chemika Police, w porozumieniu z doktorem reprezentacji, skierowali mnie na badania – mówi Natalia.

Badania wykazały, że Natalia nie może pojechać na kolejne zgrupowanie reprezentacji. Potrzebuje przerwy od gry i rehabilitacji. – Wykonaliśmy specjalistyczne badania obrazowe. Wynik był jednoznaczny – zmęczeniowe złamanie kości śródstopia. Na początku ból nie był aż tak dokuczliwy, z czasem jednak się nasilił. Ciało daje znać, że coś odbiega od normy. Natalia wymaga rehabilitacji. Rozpisaliśmy jej dokładny plan leczenia i rehabilitacji, czekamy na efekty – mówi Maciej Karaczun, lekarz Chemika Police.

Ile potrwa rehabilitacja? – Trudno powiedzieć, bo dopiero w trakcie kuracji będzie można stwierdzić, jak szybko przebiega cały proces. Niestety, w niektórych przypadkach trwa on nawet kilka miesięcy. Najważniejsze, aby wyleczyć stopę systematyczną i codzienną pracą rehabilitacyjną. Jesteśmy w kontakcie z lekarzem reprezentacji Polski i o postępach będziemy informować go na bieżąco – dodaje Karaczun. Rehabilitacja Natalii odbywać się będzie w Policach i Szczecinie pod okiem klubowych lekarzy oraz fizjoterapeutów.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-06-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved