Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kontrowersje wokół statusu obcokrajowca w Rosji

Kontrowersje wokół statusu obcokrajowca w Rosji

fot. CEV

Duże kontrowersje wywołało wprowadzenie przepisu o statusie obcokrajowca w Rosji. Polega on na tym, że każdy zawodnik, który odmówi gry w reprezentacji Rosji, będzie traktowany jako obcokrajowiec w Superlidze.

Pomimo tego, że zapis o statusie obcokrajowca wzbudza wiele emocji, to działacze rosyjskiej federacji bronią swoich racji o słuszności wprowadzenia tego przepisu. – Rosyjska federacja ma prawo wprowadzić restrykcje, jeśli chodzi o grę w Superlidze dla rosyjskich siatkarzy, którzy zrezygnowali z występów w drużynie narodowej. To nie jest nic nowego i to nie jest groźba pod adresem zawodników. Gra dla reprezentacji Rosji jest opcjonalna – powiedział sekretarz generalny rosyjskiej federacji Aleksander Jariemienko, dodając po chwili: – Przed rozpoczęciem każdego sezonu siatkarze mają wybór, czy podpisać dokument, w którym zgadzają się na grę w drużynie narodowej. Gdyby ktoś odmówił, nie możemy go ukarać, ale możemy ograniczyć jego prawa w Superlidze.

W 2014 roku za ignorowanie gry w reprezentacji na sześć spotkań został zawieszony Maksim Żygałow, sześć lat temu natomiast podobną dyskwalifikacją zostali ukarani Aleksiej Spiridonow i Aleksiej Obmoczajew.źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved