Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Kontrakt Vitala Heynena będzie kontynuowany

Kontrakt Vitala Heynena będzie kontynuowany

fot. Klaudia Piwowarczyk

W związku z przeniesieniem igrzysk olimpijskich w Tokio, nie było do końca pewne czy to Vital Heynen poprowadzi tam w 2021 roku reprezentację Polski. Oficjalna strona Polskiego Związku Piłki Siatkowej potwierdziła jednak, że kontrakt będzie kontynuowany.

Przesunięcie igrzysk olimpijskich w Tokio było raczej nieuniknione w związku z panującą epidemią. Ostatecznie MKOl zadecydował, że rozpoczną się one pod koniec lipca 2021 roku. To pod znakiem zapytania stawiało kontrakt Vitala Heynena, który obowiązywał do zakończenie igrzysk olimpijskich w 2020 roku. Jak się okazało selekcjoner polskiej kadry oraz prezes PZPS – Jacek Kasprzyk, są już po ustaleniach, z których jasno wynika, że to właśnie Belg poprowadzi biało-czerwonych w Tokio w 2021 roku.Poniżej prezentujemy wyjaśnienie, które na swojej stronie opublikował Polski Związek Piłki Siatkowej.

Polski Związek Piłki Siatkowej pragnie w sposób jasny i przejrzysty uporządkować fakty związane z kontynuacją pracy Vitala Heynena – trenera reprezentacji Polski mężczyzn.

  1. Jeszcze w grudniu 2019 roku Jacek Kasprzyk – prezes PZPS oraz Vital Heynen – trener reprezentacji Polski mężczyzn zgodnie ustalili, że w kwestii współpracy po Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 będą rozmawiać w maju 2020 roku.

  2.  Sytuacja związana z pandemią koronawirusa sprawiła, że nie czekając do maja tego roku – prezes Jacek Kasprzyk w trakcie niedawnych telekonferencji z trenerem Vitalem Heynenem – upoważnił selekcjonera do przygotowania i realizacji planów szkoleniowych i startowych obejmujących również turniej olimpijski w Tokio, bez względu na termin jego rozegrania. To w rozumieniu obydwu stron oznacza, że kontrakt będzie kontynuowany. Zarówno PZPS, jak i szkoleniowiec uznali, że do ustalenia szczegółów kontynuacji kontraktu dojdzie po uspokojeniu sytuacji związanej z pandemią COVID 19.

  3. Selekcjoner z powierzonych obowiązków wywiązuje się niezwykle sumiennie, zgodnie z obowiązującym nadal obecnym kontraktem.

  4. Trener Vital Heynen oświadczył nam dzisiaj, że warunki kontynuacji (nowego) kontraktu będzie ustalał z PZPS osobiście.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved