Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Konrad Stajer: To zwycięstwo utrzymuje nas w walce o play-off

Konrad Stajer: To zwycięstwo utrzymuje nas w walce o play-off

fot. krispol1liga.pls.pl

– Popełnialiśmy bardzo dużo błędów własnych. One doprowadziły do tego, że straciliśmy jeden punkt. Mało brakowało, abyśmy stracili nawet dwa. Ale to zwycięstwo utrzymuje nas w walce o play-off – powiedział po wygranej z Norwidem środkowy MCKiS-u Jaworzno, Konrad Stajer.

Siatkarze Exact Systems Norwida Częstochowa postawili się na wyjeździe MCKiS-owi Jaworzno. Mimo że nie mają już szans awansu do play-off, to grają o zwycięstwa do końca rundy zasadniczej. W Jaworznie przegrali dopiero w tie-breaku. – Chcieliśmy wygrać to spotkanie. Przeciwnik postawił nam bardzo trudne warunki. W końcówcee zabrakło nam trochę szczęścia. Mamy jeszcze do rozegrania jeden mecz z kluczborczanami. Chcemy go wygrać i zakończyć z uśmiechem na twarzy rundę zasadniczą. Gramy po to, żeby wygrywać – skomentował Piotr Lebioda, według którego kluczem do sukcesu gospodarzy była stabilniejsza defensywa. – O zwycięstwie jaworznian zadecydowało przyjęcie. My popełnialiśmy dosyć dużą liczbę błędów na zagrywce. Z czasem się ją wstrzeliliśmy i pojedynek był wyrównany. Mieliśmy problem z kończeniem pierwszej akcji. Jak ją kończyliśmy, to byliśmy na prowadzeniu, a później wszystko się odwróciło – dodał szkoleniowiec zespołu z Częstochowy.Ze zwycięstwa zadowoleni byli gospodarze, którzy jednak odczuwali pewien niedosyt, że doprowadzili do podziału łupów. – Popełnialiśmy bardzo dużo błędów własnych. One doprowadziły do tego, że straciliśmy jeden punkt. Mało brakowało, abyśmy stracili nawet dwa. Ale to zwycięstwo utrzymuje nas w walce o play-off. Musimy jednak kalkulować i czekać na wyniki innych zespołów. Nie jest to już tylko od nas zależne, ale także od tego jak potoczą się inne wyniki – zaznaczył Konrad Stajer, który już wybiega myślami do ostatniej potyczki rundy zasadniczej, w której MCKiS zmierzy się z młodymi adeptami siatkówki ze Spały. – Mam nadzieję, że uda nam się wygrać za trzy punkty. Liczę, że to wystarczy, aby awansować do play-off – dodał środkowy drużyny z Jaworzna.

Jej trener nie ukrywał, że gospodarze mogli zakończyć pojedynek w czterech setach. – Był to bardzo dziwny mecz. Bardzo chcieliśmy wygrać i to było widać. Kiedy trzeba było spokojnie pograć i dać piłkę przeciwnikowi, to my nie potrafiliśmy tego zrobić. W końcówce czwartego seta popełniliśmy dwa proste błędy w dograniu. To jest niewybaczalne – zaznaczył Mariusz Syguła, który wierzy, że jego podopieczni znajdą się w play-off. – Mamy trzynastą wygraną, ale do ostatniej kolejki będziemy walczyli o miejsce w play-off – zakończył szkoleniowiec MCKiS-u Jaworzno.

źródło: inf. własna, MCKiS Jaworzno - Facebook

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved