Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Konrad Stajer: Jesteśmy ambitnym zespołem, któremu czasami brakuje cierpliwości

Konrad Stajer: Jesteśmy ambitnym zespołem, któremu czasami brakuje cierpliwości

fot. KPS Siedlce

– KPS charakteryzuje się bardzo dobrą i mocną zagrywką. Uważam, że kluczowym elementem dla nas będzie niepopełnianie błędów w przyjęciu. Na pewno będziemy chcieli wykorzystać atut własnej hali i zrobić wszystko, żeby to spotkanie rozstrzygnąć na naszą korzyść – powiedział przed meczem z drużyną z Siedlec środkowy AGH Kraków, Konrad Stajer.

W miniony weekend pewnie ograliście u siebie Norwida Częstochowa, rewanżując mu się za porażkę z pierwszej rundy. To był jeden z najlepszych meczów w waszym wykonaniu w tym sezonie?Konrad Stajer:Myślę, że mecz z Norwidem może nosić miano naszego najlepszego meczu rozegranego w tym sezonie między innymi dlatego, że to pierwszy wygrany przez nas mecz, w którym nie straciliśmy seta. Zachowaliśmy skupienie przez całe spotkanie, wystrzegając się prostych błędów. Zagraliśmy dobrze w ataku, zwłaszcza po negatywnym przyjęciu. Wszyscy daliśmy z siebie maksimum możliwości, co zaowocowało korzystnym dla nas wynikiem.

Odnieśliście dwa zwycięstwa z trudnymi rywalami w krótkim czasie. Czy to znaczy, że powoli łapiecie wiatr w żagle i odnajdujecie swój rytm gry?

– Ciężka praca, którą wykonujemy na treningach, zaczyna przynosić efekty. W meczu z drużyną z Suwałk złapaliśmy przestój w trzecim i czwartym secie. Ale ten mecz wygraliśmy całą drużyną. Zawodnicy, którzy weszli na boisko z ławki rezerwowych, wprowadzili pewnego rodzaju świeżość do naszej gry, dzięki czemu wygraliśmy czwartego seta, którego praktycznie każdy już spisywał na straty. To niewątpliwie dodało nam wiary we własne umiejętności. Z meczu na mecz nasza gra prezentuje się coraz lepiej, co widać po wynikach w ostatnich kolejkach. Myślę, że runda rewanżowa w naszym wykonaniu powinna nieść za sobą poprawę wyników i wygranie większej liczby spotkań.

Trener Kubacki wielokrotnie powtarzał, że potrzeba wam cierpliwości i pracy, bo dobre wyniki od razu nie przyjdą. Trudno jest wam jako młodym zawodnikom cierpliwie czekać na efekty tej pracy? Wszak każdy sportowiec chciałby wygrywać jak najczęściej.

– Dla każdego sportowca wygrana to pewnego rodzaju wisienka na torcie. Jesteśmy młodym, bardzo ambitnym zespołem, któremu czasami brakuje cierpliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o grę i poprawę elementów technicznych. Trener wielokrotnie nam powtarza, że musimy wykonać ogrom pracy i dużą liczbę powtórzeń, aby zauważyć progres w jakimkolwiek elemencie. Nic nie przyjdzie od razu. Musimy się z tym zmierzyć i cierpliwie czekać na efekty.

Po ostatnich wygranych awansowaliście już do czołowej ósemki. Dla AGH najważniejszy jest rozwój zawodników, ale pewnie sami sobie stawiacie jakieś sportowe cele. Czy takim jest w tym sezonie gra w play-off?

– I liga w tym sezonie jest bardzo wyrównana. Przegrywając jedno, dwa spotkania, znowu możemy znaleźć się w strefie spadkowej. Myślę, że dla każdego z nas liczy się to, żeby wygrywać jak najwięcej spotkań. Naszym nadrzędnym celem jest rozwój zawodników, a jeżeli uda nam się dostać do play-off, na pewno będziemy z tego powodu zadowoleni.

Przed wami starcie z KPS-em Siedlce, czyli rywalem, który w tym sezonie też trochę gra w kratkę. Jakiego pojedynku się spodziewacie? Myślisz, że uda wam się podtrzymać zwycięską passę?

– KPS Siedlce to zespół oparty na doświadczonych zawodnikach. Na pewno będzie to dla nas ciężkie, ale zarazem ciekawe spotkanie, szczególnie że tego spotkania z pierwszej rundy nie możemy zaliczyć do udanych. Na pewno będziemy chcieli zrewanżować się rywalom za porażkę w Siedlcach. KPS charakteryzuje się bardzo dobrą i mocną zagrywką. Uważam, że kluczowym elementem dla nas będzie niepopełnianie błędów w przyjęciu. Na pewno będziemy chcieli wykorzystać atut własnej hali i zrobić wszystko, żeby to spotkanie rozstrzygnąć na naszą korzyść.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-12-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved